اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

561 سارق و مالخر در پایتخت

561 سارق و مالخر در پایتخت

فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری ۵۶١ سارق، مالخر و.. در بیست و ششمین مرحله از طرح رعد خبر داد.

سارق

سردار رحیمی درباره بیست و ششمین مرحله از طرح رعد که پیش از ظهر امروز در محل پلیس پیشگیری پایتخت برگزار شد اظهار کرد: بیست و ششمین مرحله با به کارگیری تمام توان و نیرو های پلیس طی ۴٨ ساعت گذشته با اخذ ٣١۵ فقره حکم قضایی و هماهنگی با دستگاه قضایی و دادسراهای تهران اجرا و طی آن ۵۶١ سارق، مالخر و سایر مجرمان مرتبط با جر‌م‌های به وقوع پیوسته در تهران دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در مجموع در این مرحله ۵٢ هزار و ٢٢٩ مورد از اموال سرقتی مردم از جمله لوازم خودرو، موبایل، اموال منزل و مغازه و... کشف و ضبط شد، گفت:  در این مرحله از طرح رعد تا این لحظه ٨٣٠ پرونده برای سارقان تشکیل شده است که این افراد در قالب ٢١ باند اقدام به فعالیت می‌کردند.

مالخر

فرمانده انتظامی پایتخت درباره سابقه افراد دستگیر شده نیز اظهار کرد:  از ۵۶١ نفری که در این مرحله دستگیر شدند، بالغ بر ٣٠٠ نفر دارای سوابق هستند که برخی از این افراد برای چندمین بار دستگیر شدند.

سردار رحیمی با بیان اینکه ارزش اموال مسروقه مکشوفه باغ بر هشت میلیارد و ۴٠٠ میلیون بوده است، گفت: تا به حال با استفاده از بررسی های انجام شده صاحبان ٨٧ درصد اموال شناسایی شده است. همچنین در این مرحله از طرح رعد پنج قبضه سلاح گرم و ٣٩ قبضه سلاح سرد کشف شد.

رییس پلیس پایتخت در خاتمه درباره کشفیات در حوزه کالای قاچاق نیز گفت: در حوزه مبارزه با کالای قاچاق که بخش دیگری از طرح رعد است ٢٨ قاچاقچی دستگیر شدند و در مجموع پنج باند قاچاق معدوم شد. ارزش این اموال حدود دو میلیارد تومان است./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.