اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

بزرگترین اشتباه "بیل گیتس" در دنیای فناوری چیست؟

بزرگترین اشتباه "بیل گیتس" در دنیای فناوری چیست؟

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت اخیرا اعلام کرده که یکی از بزرگ ترین حسرت ها و شکست های خود را فقدان نسخه ای مثل اندروید در شرکت مایکروسافت می داند.

بیل گیتس را می توان یکی از خلاق ترین و موفق ترین افراد در حوزه فناوری دانست. او در یکی از جدیدترین اظهار نظرهای خود اعلام کرده که بی توجهی به توسعه سیستم عامل جدید در مایکروسافت بزرگترین اشتباه وی بوده است.

مایکروسافت در سال 2017 گوشی های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون خود را منتشر کرد اما نتوانست تاثیر قابل توجهی در بازار داشته باشد.بیل گیتس گفته است که بزرگترین اشتباه او در مایکروسافت، اجازه دادن به گوگل برای توسعه اندروید در بازار بوده است. وی تاکید کرد: "بزرگترین اشتباه این بود که من هیچ مداخله ای انجام ندادم تا مایکروسافت به اندروید وابسته نباشد."

او گفت: "گوگل با کمک اندروید در شرایط برنده است. چیزی که ارزش آن بیش از 400 میلیارد دلار است و هزاران برنامه را در خود جای داده است."

تلفن های مبتنی بر ویندوز مایکروسافت تاثیر قابل توجهی در بازار گوشی های هوشمند نداشته و از موفقیت گوشی های مبتنی بر اندروید یا ios برخوردار نشدند. این موضوع تا حد زیادی به مشکلات موجود در فروشگاه برنامه های این شرکت مرتبط بود و با وجود این که تلفن های مبتنی بر ویندوز در سال 2010 راه اندازی شد، اما تا سال 2017 به پایان فعالیت خود رسیدند.

در حال حاضر مایکروسافت یکی از با ارزش ترین شرکت های دنیا است اما به نظر می رسد مدیرعامل مایکروسافت انتظار رشد بیشتری را داشته است./انتخاب

کپی