تندگویان درخواست کرد

ضرورت اجباری شدن آموزش ازدواج به جوانان

اجتماعی /
شناسه خبر: 481632

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بر ضرورت اجباری شدن آموزش های ازدواج به جوانان تاکید کرد.

 محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان روز دوشنبه در هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در باره آموزش های مرتبط با ازدواج جوانان افزود: ما زیرساخت ها را فراهم کرده ایم، اما باید از سوی جوانان نیز استقبال صورت گیرد و این گلایه را داریم که با وجود این زیرساخت ها و فراهم کردن امکانات آموزش رایگان استقبال خوبی از از سوی جوانان انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه برای آموزش های ازدواج در بحث سرباز مهارت نیز ورود کرده ایم، افزود: در این بخش آموزش‌هایی از قبیل مهارت‌های زندگی، ازدواج و شناخت فردی به سربازان ارائه می‌شود. ما در پادگان ها هم دوره آموزشی را آورده ایم اما باید استقبال از سمت مردم صورت گیرد.

تندگویان ادامه داد: البته یکسری مشکلات هم در این زمینه داریم. درخواست ما این است که آموزش های ازدواج اجباری شود و جوانان قبل از اینکه دوره های مشاوره رایگان را پشت سر نگذارند، امکان ازدواج برای آنها وجود نداشته باشد. به این ترتیب این اتفاق باعث می شود تا زوجین هرطور شده به مراکز مشاوره رایگان مراجعه کنند. البته این مساله هنوز اجباری نشده و به صورت اختیاری است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در خصوص مشاوره ازدواج مشکلات دیگری نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیمه مشاوره، جزو دردسرهای کشور است. وقتی مراجعه کننده تحت پوشش بیمه قرار نگیرد، در واقع ادامه مراجعه به لحاظ مبالغی که باید پرداخت کند، سخت خواهد بود. تا این موضوع حل نشود، برنامه آموزش های قبل، حین و بعد از ازدواج اثرگذار نخواهد بود و مقصر آن ما یا زیرساخت هایمان نیست. استقبال باید از سوی جوانان صورت بگیرد و اجباری شود و دستگاه های دیگر نیز هم افزایی لازم برای سهولت در این مسیر را ایجاد کنند./ایسنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.