اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

امام‌اوغلو: امیدوارم نتایج انتخابات برای استانبول خیر باشد

امام‌اوغلو: امیدوارم نتایج انتخابات برای استانبول خیر باشد

نامزد پیروز انتخابات استانبول پس از کسب موفقیت اعلام کرد: امیدوارم نتایج انتخابات برای استانبول خیر باشد.

اکرم امام اوغلو نامزد ائتلاف ملت در انتخابات ریاست شهرداری استانبول امروز یکشنبه و پس از اعلام نتایج اولیه رأی گیری و پیروزی وی اعلام کرد: یکی از وجوه انتخابات ۲۳ ژوئن سهم آن در (توسعه) روند دموکراسی است.

نامزد ائتلاف ملت در انتخابات ریاست شهرداری استانبول در ادامه افزود: امیدوارم این انتخابات و نتایج آن برای کشور و شهر جهانی استانبول خیر و برکت به همراه داشته باشد.

این درحالیست که بنعلی ایلدریم نامزد ائتلاف جمهور در انتخابات ریاست شهرداری استانبول با بیان اینکه رقیبش اکرم امام اوغلو نامزد ائتلاف ملت بر اساس آرای ماخوذه هم اکنون پیشتاز این انتخابات است، به وی تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.

نامزد حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه در این خصوص گفت: از خداوند می‌خواهم نتایج انتخابات شهرداری برای استانبول آثار مثبتی درپی داشته باشد. برای رفاه و آسایش مردم این شهر از اقدامات او (اکرم امام‌اوغلو) حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است، نتایج به دست آمده از شمارش اولیه آراء در انتخابات شهرداری ها در استانبول نشان می دهد که اکرم امام اغلو نامزد حزب جمهوری خواه خلق و کاندیدای ائتلاف ملت تا کنون پیشتاز است.

بر اساس اعلام الجزیره، اکرم امام اغلو تا کنون توانسته است ۹۴.۵% از آراء را به خود اختصاص دهد.

این درحالیست که «بنعلی ایلدریم» ۵۳.۶% از اراء را از آن خود کرده است.

شایان ذکر است، شورای عالی انتخابات ترکیه در ۶ ماه می با قبول اعتراض حزب حاکم عدالت و توسعه نتایج رای‌گیری ۳۱ مارس را باطل و برگزاری مجدد آن در تاریخ ۲۳ ژوئن را اعلام کرده بود./مهر

کپی