اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

ذهن پیچیده ثروتی، داستان بزرگ داستایوفسکی

ذهن پیچیده ثروتی، داستان بزرگ داستایوفسکی

مثل هر کار دیگری از رضا ثروتی اینجا هم رمان سترگ فئودور داستایوفسکی تنها محملی‌ست برای ورود به داستان؛ بهتر شاید بتوان گفت که راسکلنیکف و رنجی که می‌برد محل ورود ثروتی به داستان است.

نویسنده، طراح و کارگردان: رضا ثروتی
تهیه کننده: ماهان (علی) حیدری
بازیگران: بابک حمیدیان، آتیلا پسیانی، طناز طباطبایی، مهدی سلطانی، مینا ساداتی، پیام دهکردی، پانته آ بهرام، اصغر پیران، بهناز جعفری
 انتخاب‌های ثروتی هم در وهله اول جذاب به نظر می‌رسند. چه بابک حمیدیان در نقش دانشجوی سرخورده عصبی داستان داستایوفسکی که از رنج قتلی که انجام داده روزگارش دگرگون شده؛ و چه طراحی صحنه ثروتی در شمایل درختی عظیم روی صحنه که سه طبقه آن نمادی از درونیات راسکلنیکف است: ریشه درخت که بخش ناخودآگاه و عمیق ذهن او را تصویر می‌کند، تنه که من درگیر اوست و شاخ و برگ درخت که وجدان اوست؛ همان چیزی که از اساس سنگ‌بنای شاهکار داستایوفسکی و دلیل ماندگاری آن است. تیم بازیگران نمایش تازه‌ ثروتی خیره‌کننده است، سالن انتخاب‌شده برای نمایش یعنی تالار وحدت دقیقاً همان چیزی‌ست که باید باشد و متن هم برای ثروتی محل همان نوع اجرایی‌ست که به آن علاقه دارد؛ هرچه باشد او در این سال‌ها مخاطبان خاص خودش را پیدا کرده است.
 
جنایت و مکافات
تالار وحدت
از خرداد ۱۳۹۸
ساعت اجرا: ۱۸
۱۵۰ دقیقه
 

 

کپی