اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
رئیس شورای شهر تهران خبر داد

کمبود تجهیزات برای افتتاح خطوط جدید مترو

کمبود تجهیزات برای افتتاح خطوط جدید مترو

رئیس شورای شهر تهران در مورد انتخابات شورایاری نیز با بیان اینکه از فردا استارت انتخابات زده می‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در یک مدت یک ماهه انتخابات شورایاری‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

 محسن هاشمی صبح امروز با حضور در جمع خبرنگاران پس از ترک جلسه شورا با بیان اینکه امروز طرح اصلاح اساسنامه تیپ شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران روی میز بررسی قرار گرفت، گفت: البته این اصلاحیه پیش از این به تصویب رسیده بود اما وزارت کشور طی نامه‌ای که به پیروز حناچی - شهردار تهران - ابلاغ کرده است ایرادات لفظی به این مصوبه داشته است.
 
وی با بیان اینکه عمده تغییرات عبارتی بود، گفت: اساسنامه‌ها یک شکل هستند و بر همین اساس از ما خواسته بود برخی الفاظ را تغییر دهیم.
 
هاشمی در پاسخ به این سوال که سرانجام ادغام معاونت و سازمان‌های شهرداری تهران به کجا رسید،اظهارکرد: نامه‌های اولیه ارسال شده‌اند اما پیشنهادی مطرح نشده و تنها شیوه و روش آن اعلام شده است.
 
وی در خصوص نامه اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - به محمدباقر نوبخت در مورد وضعیت متروی تهران گفت: دستورات به بانک مرکزی، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه داده شده است و دیگر وظیفه شورای شهر نیست که در امور اجرایی دخالت کند بلکه باید شهرداری آن را پیگیری کند.
 
رئیس شورای شهر تهران در مورد تجمع مینی‌بوس‌داران نیز با بیان اینکه محسن پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران - به من قول داد که پیگیری و مشکل آنان را حل می‌کند،اظهارکرد: باید از وی در مورد آخرین وضعیت سوال شود.
 
وی در مورد افتتاح خطوط جدید مترو نیز گفت: امکان افتتاح وجود دارد اما تجهیزات متحرک نداریم. با افتتاح خطوط جدید تعداد سفرها افزایش می‌یابد اما توانایی تأمین تجهیزات و واگن را نداریم چراکه برای راه اندازی خطوط جدید قطارها را از دیگر خطوط به خطوط جدید منتقل می‌کنند که این راه درستی نیست.
 
هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰۰ واگن کم داریم،اظهارکرد: سن فرسودگی واگن‌ها ۳۰ سال است و الان ما هیچ واگن فرسوده‌ای نداریم. هر چند که گفته می‌شود قطارهای قدیمی در حدود یک میلیون کیلومتر تردد داشته‌اند که می‌بایست بازبینی (overhaul) شوند./ایسنا 
 
 
کپی