اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

محمود عباس: معامله قرن قابل اجرا نیست

محمود عباس: معامله قرن قابل اجرا نیست

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان نشست کمیته مرکزی جنبش فتح اظهار کرد: آنچه معامله قرن خوانده می‌شود و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال اجرای آن است، هرگز اجرا نخواهد شد و فلسطینی‌ها آن را به شکست خواهند کشید.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی تأکید کرد که طرح صلح آمریکا برای فلسطین و رژیم صهیونیستی غیر قابل اجرا است.

 محمود عباس، با اشاره به کارگاه اقتصادی بحرین به عنوان بخشی از معامله قرن افزود: فلسطینی‌ها نه به صورت شخصی و نه رسمی در کارگاه اقتصادی منامه شرکت نخواهند کرد، چراکه بررسی وضعیت سیاسی بر وضعیت اقتصادی ارجحیت دارد.

عباس تصریح کرد: معامله قرن را محکوم می‌کنیم. این معامله قابل اجرا نیست، چراکه پرونده مسأله فلسطین را می‌بندد.

محمود عباس درباره مالیات فلسطین که اسرائیل اخیرا اعلام کرد حاضر به تحویل آن به فلسطینی‌ها نیست نیز گفت: تشکیلات خودگردان هیچ اموال کسر شده‌ای را از طرف اسرائیل تحویل نخواهد گرفت و آنها را کامل تحویل می‌گیرد.

وی ادامه داد: اسرائیل باید این اموال را به طور کامل پرداخت کند و ما پس از آن برای هرگونه بحثی آماده هستیم. کسر هر مبلغی از مالیات فلسطینی‌ها با این استدلال که این اموال به خانواده‌های شهدا و اسیران داده می‌شود، موضوعی غیر قابل قبول است.

این مقام فلسطینی تأکید کرد: آماده گفت‌وگو با اسرائیل درباره تمامی پرونده‌های حل و فصل نشده هستیم.

همچنین قرار است کمیته مرکزی فتح امروز نشستی را با هدف بررسی پرونده‌های مربوط به مسأله فلسطین و در رأس آنها کارگاه بحرین و اقدامات برای مقابله با آن و همچنین معامله قرن برگزار کند.

انتظار می‌رود که در این نشست تحولات پرونده آشتی ملی فلسطین و سفر آتی هیئت امنیتی مصر به رام الله و نوار غزه بررسی شود./ایسنا

کپی