اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

وزیر راه و شهرسازی:

عرضه مسکن باید متناسب با رشد تقاضا باشد/آغاز عملیات اجرایی 140 هزار واحد مسکونی

عرضه مسکن باید متناسب با رشد تقاضا باشد/آغاز عملیات اجرایی 140 هزار واحد مسکونی

وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سطح کشور در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گفت: در حال حاضر احداث 140 هزار واحد مسکونی در این طرح در شهرهای مختلف آغاز شده و در مراحل مختلف قراردادها است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر اساس آمار رسمی در سال 97 چیزی در حدود 544 هزار ازدواج ثبت شده است که باید به این میزان مسکن در کشور تولید شود.

محمد اسلامی در مراسم امضا تفاهم‌نامه ساخت 100 هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیروهای پشتیبانی مسلح با بیان اینکه خداوند را شاکر هستیم که این توفیق را پیدا کرده‌ایم که برنامه‌ دیگری برای جریان بخشیدن به تولید مسکن به اجرا برسانیم، گفت: امروز با وزیر دفاع تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی به امضا می‌رسانیم که این پروژه در طول دو سال به انجام خواهد رسید و در پایان سال 99 این واحدها ساخته خواهد شد.

وی افزود: ساخت این 100 هزار واحد مسکونی افزون بر برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکونی خواهد بود که یک گام جدید برای افزایش عرضه مسکن است.

اسلامی درباره آخرین وضعیت ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سطح کشور در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گفت: در حال حاضر احداث 140 هزار واحد مسکونی در این طرح در شهرهای مختلف آغاز شده و در مراحل مختلف قراردادها است.

وی ادامه داد: با دستگاه‌های مختلف هم در حال امضا قراردادهایی هستیم و به زودی اجرای 110 پروژه با حضور ریاست جمهوری آغاز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت 100 هزار واحد که امروز تفاهم‌نامه آن با وزارت دفاع مبادله می‌شود، کار بسیار متفاوتی است. در اراضی که در اختیار نیروهای مسلح قرار دارد، در چارچوب مقرراتی می‌توان نسبت به ساخت مسکن در آن اقدام کرد.

وی ادامه داد: مطابق توافقی که انجام داده‌ایم تولید مسکن را در این اراضی آغاز خواهیم کرد و بانک‌های عامل 80 درصد منابع مورد نیاز را در اختیار سازندگان قرار می‌دهند و این منابع قابل انتقال به خریداران است.

وی افزود: قرار بر این است که طی اقساطی هزینه مسکن از جامعه هدف کسر شود و به تدریج تملک این واحدها در اختیار آنها قرار بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه عرضه مسکن باید متناسب با رشد تقاضا باشد، گفت: بر اساس آمار رسمی در سال 97 چیزی حدود 544 هزار ازدواج ثبت شده است که باید به این میزان مسکن در کشور تولید شود.

اسلامی گفت: موضوع مهم بحث مکان‌یابی و جانمایی ساخت واحد است که باید در احداث آنها معماری ایرانی اسلامی در نظر گرفته شود./ایلنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.