هواداران افغانستانی در سالن پورشریفی تبریز

ورزشی /
شناسه خبر: 480806

مسابقات زیر 20 سال فوتسال قهرمانی آسیا که از 24 خرداد آغاز و دیروز در تبریز به پایان رسید، تبدیل به تورنمنتی تاریخی برای مردم و ورزشدوستان افغانستانی شد. تیم ملی فوتسال زیر 20 سال این کشور به فینال راه یافت و از ساعت 18:30 دیروز در سالن «پورشریفی» به مصاف ژاپن رفت.

البته در این میان اتفاق مهم‌تری هم افتاد. راهیابی تیم ملی افغانستان به فینال باعث شد افغانستانی‌های زیادی خواهان حضور در تبریز شوند تا بتوانند در این دیدار مهم تیم‌شان را تشویق کنند. در این میان، جمعه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه برخی از شهرهای ایران از جمله تبریز برای ورود، تردد و اسکان افغان‌ها ممنوعیت‌هایی وجود دارد. این مسأله ناراحتی هواداران افغانستانی را به همراه داشت و تعدادی از آنها در فضای مجازی از جمله توئیتر با راه انداختن هشتگ «#میریم_تبریز» خواستار مهیا شدن شرایط حضورشان در سالن «پورشریفی» این شهر شدند.
در فضای بیم و امید افغانستانی‌ها، خبر خوب دیروز و چند ساعت مانده به شروع بازی فینال منتشر شد. «بهروز مهدوی»، فرماندار تبریز با بیان اینکه هر کسی به صورت قانونی وارد کشور شود، می‌تواند به تبریز سفر کند، گفت: «هواداران فوتسال افغانستان نیز می‌توانند با حضور در تبریز به تشویق تیم ملی خود بپردازند و هیچ ممنوعیتی برای این موضوع وجود ندارد. مسئولان تبریز از حضور هواداران تیم ملی افغانستان در تبریز استقبال می‌کنند.» در شرایطی که 2 ساعت به شروع بازی فینال باقیمانده بود، حدود هزار تماشاگر افغانستانی بخشی از ظرفیت سالن «پورشریفی» تبریز را به خود اختصاص دادند و به تماشای بازی رده‌بندی بین ایران و اندونزی، نشستند. نکته حائز اهمیت اینکه تعدادی از بانوان افغانستانی هم بدون مشکل وارد سالن شدند. «مصطفی صالحی»، هوادار تیم ملی افغانستان به ایسنا، گفت: «من به همراه خانواده‌ام از شهر قم آمده‌ایم و هیچ‌گونه مشکلی برای ورود به ورزشگاه نبوده و حتی جایگاه مخصوصی برای حضور خانواده در سالن در نظر گرفته شده است.» گفتنی است، تیم‌ ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در دیدار رده‌بندی با نتیجه پرگل 9 بر یک مقابل اندونزی به برتری رسید و عنوان سومی مسابقات را از آن خود کرد.