اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

خلیج فارس از جاسک تا شرق تنگه هرمز مواج است

خلیج فارس از جاسک تا شرق تنگه هرمز مواج است

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی در مقایسه با روز گذشته در اکثر مناطق ساحلی از میزان گرمای هوا بین ۱ تا ۳ درجه کاسته خواهد شد اما مجدداً از اوایل هفته آینده شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

مرضیه سی سی پور افزود: طی امروز در سواحل جاسک تا شرق تنگه هرمز وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی سبب مواج شدن دریا طی امروز و با شدت کمتر روز جمعه خواهد شد.

وی اظهار کرد: سرعت وزش باد در شرق دریای عمان قابل ملاحظه و به محدوده ۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید، بنابراین توصیه می‌شود شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در این مناطق خودداری کنند.

سی سی پور با اشاره به اینکه در جزایر غربی خلیج فارس از جمله محدوده لاوان و غرب کیش طی امروز با وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی مواج است که از روز جمعه از شدت باد در این مناطق کاسته خواهد شد، اضافه کرد: با توجه به متلاطم بودن تنگه هرمز تردد قایق‌های تفریحی و صیادی در این مناطق نیز با احتیاط صورت گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به سوی شرقی جریانات و افزایش رطوبت نسبی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد رشد ابر و رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش باد پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: از لحاظ دمایی در مقایسه با روز گذشته در اکثر مناطق ساحلی از میزان گرمای هوا بین ۱ تا ۳ درجه کاسته خواهد شد اما مجدداً از اوایل هفته آینده شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

وی در پایان عنوان کرد: طی روز جاری به ویژه در ساعات صبح تا ظهر در محدوده جاسک تا شرق تنگه هرمز وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی پیش بینی می‌شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد. توصیه می‌شود با توجه به مواج ماندن دریا تا روز جمعه شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی جدا خودداری کنند./ ایسنا

کپی