اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

جدیدترین روبات خودران تحویل پیتزا رونمایی شد

جدیدترین روبات خودران تحویل پیتزا رونمایی شد

شرکت «نورو» نوعی روبات جذاب و خودران طراحی کرده که می تواند نسل جدیدی از تحویل و سفارش پیتزا را رقم بزند. این روبات جذاب به شکل آزمایشی در منطقه هوستون ایالات متحده فعالیت می کند.

نورو شرکتی است که در حوزه سفارش پیتزا فعالیت می کند و اخیرا تصمیم گرفته از روبات ها برای این کار استفاده کند. روبات های این شرکت نقشی مهم در تحویل پیتزا ایفا خواهند کرد.

روبات های اصلی تحویل پیتزا در این شرکت با نام های R1 و R2 شناخته می شوند. ربات R1 دارای سیستمی هوشمند و محفظه نگهداری و تحویل کالا استو قرار است به حز هوستون در آریزونا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مشتریانی که پیتزا سفارش می دهند روبات هایی را در سطح شهر خواهند دید که قصد دارند پیتزاها را تحویل مشتریان دهند. نکته جالب تر این که مشتریان برای دریافت پیتزا  از یک کد خاص برای باز کردن قفل محفظه روبات استفاده می کنند تا سفارشات خود را گرم تر تحویل بگیرند. اما شاید برایتان سوال باشد این روبات ها چگونه مجوز تردد گرفته اند. ماه گذشته، واشنگتن اجازه داد تا آزمایشات سیستم های تحویل رباتیک در برخی از مناطق ایالات متحده اجرایی شود.

پیش از این نیز شرکت هایی مثل امازون برنامه های تحویل هوشمند را مورد اجرا قرار دادند.افزون بر این سیستم تحویل خوراکی پیش از این نیز در دانشگاه های ویرجینیا مورد استفاده قرار گرفته بود. اما با این وجود همه گروه ها موافق فعالیت روبات ها نیستند. برای مثال منتقدین سیستم های تحویل مستقل شکایت دارند که روبات ها باعث ایجاد حوادث و کاهش فضا برای عابران پیاده در سراسر شهر می شوند. این در حالی است که تا کنون، هیچ حادثه ای بین روباتها و انسانها گزارش نشده است.

وسایل تحویل روباتیک از ترکیبی از سنسورها و دوربین ها، GPS و یادگیری ماشینی برای حرکت در میان جمعیت استفاده می کنند. آنها توانایی انطباق محیطی دارند و در نتیجه با موانع برخورد نمی کنند./انتخاب

کپی