اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
جمعه پور:

درمان مشخصی برای اعتیاد به مخدرهای صنعتی وجود ندارد

درمان مشخصی برای اعتیاد به مخدرهای صنعتی وجود ندارد

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مواد مخدری که به صورت صنعتی و شیمیایی تولید می‌شود به مواد آشپزخانه‌ای و آزمایشگاهی معروف است گفت: مصرف مواد آشپزخانه‌ای موجب تحریک شدید سیستم عصبی و روانی افراد و ایجاد علائم روانی مانند توهم، پرخاشگری، هذیان، آسیب به خود و دیگران خواهد شد.

حمید جمعه پور گفت: درمان مشخصی برای اعتیاد به مخدرهای صنعتی وجود ندارد و بیشتر در حوزه علامتی است.
مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:: درمان اعتیاد به مخدر صنعتی در ایران و سایر کشورها در حد علامتی شامل بستری با هدف کنترل بی خوابی‌های شدید، کنترل خشم و آرامش بخشی به فرد بوده و درمان کامل اعتیاد به این مواد نیازمند درمان طولانی مدت روانشناختی است.
 
جمعه پور گفت: متأسفانه دیدگاه خانواده‌ها درباره شناسایی فرد معتاد تشخیص چهره است درصورتیکه فرد مصرف کننده بسیار پرانرژی و خوش صحبت است و نداشتن علائم ظاهری دلیل وابسته نبودن به مواد مخدر صنعتی نیست.
 
مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اهمیت تقدم پیشگیری بر درمان متذکر شد: پیشگیری از اعتیاد حساسیت‌هایی خاصی دارد. روش‌های پیشگیری در مقاطع سنی مختلف متفاوت است و در صورتی که اطلاع رسانی درباره آثار مصرف مواد مخدر با توجه به سن و شرایط افراد و توسط متخصصین انجام نشود، اثرات سو در افراد ایجاد می‌شود./مهر 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.