پلمب 41 قهوه خانه و باشگاه بدنسازی متخلف

حوادث /
شناسه خبر: 480113

فروشندگان سلاح گرم، تخریب‌کنندگان خودروها، عاملان درگیری و شرارت و سارقان خشن از جمله متهمانی هستند که در نخستین مرحله از طرح سراسری برخورد با اراذل و اوباش در سال ۹۸ توسط پلیس امنیت پایتخت بازداشت شدند.


به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای این طرح به خبرنگاران گفت: این طرح بعد از گذشت حدود دو ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی طی ۴۸ ساعت اجرا شد و واحدهای صنفی نظیر قهوه‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و… تحت پایش اطلاعاتی قرار گرفت.رحیمی با بیان اینکه در همین راستا ۲۵۰ پرونده تشکیل شد، گفت: از این تعداد ۱۴۲ مورد مربوط به شرارت و اوباش‌گری، عربده‌کشی، باج‌گیری، قدرت‌نمایی و جرایمی نظیر آن و ۸۲ پرونده نیز مربوط به مزاحمین نوامیس در محله‌های شهر بود که در مجموع منجر به دستگیری ۳۶۶ نفر از اراذل واوباش و مخلان نظم و امنیت شد.رحیمی از پاکسازی ۲۹۱ محله در اجرای این طرح خبر داد و گفت: محلاتی همچون تهران‌پارس، فرحزاد، ستارخان، خاک سفید، نظام‌آباد، نارمک، اتابک، مشیریه، نازی‌آباد، یاخچی‌آباد، فلاح، شهرک ولیعصر، جنت‌آباد، ‌۱۳ آبان، شهرری و… پاکسازی شدند. همچنین ۱۷۱ قهوه‌خانه، ۲۰ باشگاه بدنسازی و ۶۶ پارک آلوده نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در اجرای این طرح ۴۱ باشگاه و قهوه‌خانه متخلف شناسایی و پلمب شد.حدود ۲۵۰ نفر از دستگیرشدگان مجرمان سابقه‌دار هستند و بیشتر این افراد در سنین جوانی و بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند، البته تعداد قابل توجهی نیز زیر ۱۸ سال بودند که با گرفتن تعهد به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند.
خلاف به خاطر جواب رد در ازدواج
20 سال دارد، اما از 8 سال قبل عاشق دختری به‌نام آناهیتا شده و همین عشق او را به زندان رساند.
به چه جرمی بازداشت شدی؟ تخریب 6 خودرو. با قمه به جان خودروها افتادم و همه را تخریب کردم.
چرا؟  به خواستگاری دختر مورد علاقه‌ام رفتم اما خانواده‌اش به من پاسخ منفی دادند. نتوانستم تحمل کنم دیوانه شده بودم و نمی‌فهمیدم چه کار می‌کنم.
خودروها متعلق به خانواده همان دختر بود؟ نه همه کنار خیابان پارک شده بود. وقتی با قمه خودروها را تخریب کردم دستگیر شدم.
زورگیری 19 نفره
مردان خشن با چاقو و اسلحه به سراغ عابران می‌رفتند. کافی بود سوژه هایشان مقاومت کنند، بلافاصله تیزی چاقو و لوله اسلحه به سمت آنها نشانه می‌رفت.زمانی که مأموران راهی مخفیگاه متهمان شدند 120 گوشی سرقتی، تعداد زیادی مدارک هویتی که متعلق به مالباختگان بود، مقدار زیادی تراول و پول نقد کشف کردند. از آنجایی که بیشتر متهمان این پرونده مردان افغان بودند و نمی‌توانستند حساب بانکی داشته باشند، پول‌های سرقتی را داخل خانه هایشان نگهداری می‌کردند.
فروش اینترنتی اسلحه
مأموران پلیس امنیت با رصد فضای مجازی موفق شدند سه مرد را دستگیر کنند که در سه پرونده جداگانه اقدام به تبلیغ و فروش اینترنتی اسلحه می‌کردند. با شناسایی متهمان و هماهنگی‌های قضایی، مأموران پلیس امنیت وارد عمل شده و در سه عملیات جداگانه متهمان را در مخفیگاه هایشان دستگیر کردند. از هر سه نفر آنها 13 اسلحه کمری کشف شده است.
چه مدت است در کار فروش اسلحه هستی؟ خیلی وقت است قبلاً هم به این اتهام بازداشت شدم. اما حبسم را که کشیدم آزاد شدم و دوباره شروع کردم.
اسلحه‌ها را چند می‌فروختی؟ اسلحه‌های جنگی بین 3 تا 4 میلیون تومان، اسلحه‌های گازی را 2 تا 3 میلیون تومان می‌فروختم.
از کجا می‌آوردی؟ از شهرهای غربی کشور به تهران می‌آوردم.
اختلاف با برادرزن
چرا به برادرهمسرت حمله کردی؟ در زندگی‌ام دخالت می‌کرد. 11 سال پیش ازدواج کردم اما یک روز خوش ندیدم. از زندان هم که آزاد شدم دیدم زیر پای همسرم نشسته و او را به خانه‌اش برده است.
به چه جرمی زندان بودی؟ سرقت و ضرب و شتم. از زندان که آزاد شدم دیدم همسرم قهر کرده و می‌خواهد طلاق بگیرد می‌دانستم تقصیر برادرش است برای همین تصمیم گرفتم که انتقام بگیرم.
چطور انتقام گرفتی؟ با چاقو رفتم جلوی در خانه برادرزنم و او را زدم. من دو تا بچه دارم به خاطر بچه‌هایم نباید در زندگی ما دخالت می‌کرد.
چشم‌هایی روی گردن
روی گردنش تصویر دو چشم خالکوبی شده است. دست چپش با قمه مجروح و چند روز قبل توسط پلیس به‌خاطر مجروح کردن سه مرد بازداشت شده است.
چرا بازداشت شدی؟ به‌خاطر دعوا با دشمن‌هایم.
چرا چشم روی گردنت خالکوبی کرده ای؟ برای اینکه چشمم نکنند.
سابقه کیفری هم داری؟ 12-10 فقره سابقه دارم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.