اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

پرسه خرس قطبی در شهر برای غذا

پرسه خرس قطبی در شهر برای غذا

پرسه خرس قطبی برای تهیه غذا در شهر صنعتی نوریلسک روسیه باعث وحشت ساکنان منطقه شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از وایرد، تغییرات آب و هوایی سبب شده تا سیل زیادی از خرس های قطبی به دنبال غذا به سمت شهرها رور آورند.

این خرس قطبی ماده با ظاهری ضعیف و بیمار روز گذشته (سه‌شنبه) در حالی در حومه شهر "نوریلسک" سیبری دیده شد که با حالتی محزون و پاهایی گِلی دراز کشیده و هر از چند گاهی در جست‌وجوی غذا اطراف را بو می‌کشیده است.

طبق گفته‌های مقامات زیست محیطی محلی "نوریلسک"، این نخستین خرس قطبی است که در بیش از ۴۰ سال اخیر در شهر دیده است.

حیوان در حالیکه  تحت نظر مقامات پلیس و نیروهای اضطراری بوده در شهر پرسه می زد.

یک متخصص محلی حیات وحش اظهار کرده که مشخص نیست چه چیزی این خرس را به شهر کشانده است، هر چند بعید است به سادگی گم شده باشد. او هم‌چنین گفته که چشم‌های این خرس قطبی خیس بوده و ممکن است به دلیل مشکلات بینایی نتواند به خوبی ببیند.

ساکنان محلی شهر "نوریلسک" که به دلیل تولید نیکل شهرت دارد، برای عکس‌برداری از این خرس از خانه‌های خود خارج شده بودند که پلیس از نزدیک شدنشان به این حیوان ممانعت به عمل آورد.

اخیرا بحران اقلیمی به زیستگاه‌های یخی دریایی که مختص خرس‌های قطبی است آسیب وارد کرده و آن‌ها را برای یافتن غذا روی خشکی‌ها مجبور به پیشروی به زمین‌ها و نزدیک شدن آن‌ها به انسان‌ها کرده است.

در پی این حادثه مسئول خدمات محیط زیستی در این باره گفت:« با دیدن خرس قطبی از مردم خواسته شد تا در خانه های خود بمانند و یک تیم از متخصصان برای دور کردن خرس از خانه های مسکونی به محل اعزام شده است.»

---
---
---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.