اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

توضیحات برانکو درباره جدایی‌ از پرسپولیس و پیوستن به الاهلی

توضیحات برانکو درباره جدایی‌ از پرسپولیس و پیوستن به الاهلی

برانکو ایوانکوویچ در گفتگو با وبسایت اسپورتسکه نووستی در کشور کرواسی درباره جدایی‌اش از پرسپولیس و پیوستنش به الاهلی عربستان گفتگو کرد.

وبسایت اسپورتسکه نووستی کرواسی در گزارشی مصاحبه خود با برانکو ایوانکوویچ را منتشر کرد که برانکو در آن به مسائل مربوط به جدایی‌اش از پرسپولیس و پیوستن به الاهلی عربستان پرداخته و در مورد دوران حضورش در ایران و دیگر مسائل صحبت می‌کند.

برانکو ایوانکوویچ در ابتدای این مصاحبه درباره دوران حضورش در پرسپولیس گفت:" من چهار سال در پرسپولیس حضور داشتم و ما در این مدت شش جام بدست آوردیم. پرسپولیس سه بار قهرمان ایران شد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. من پیش از آن هم در ایران کار کرده بودم و هنوز هم با این کشور، مردمش، شهر تهران، باشگاه پرسپولیس و هوادارانش رابطه خوبی دارم. ایران در قلب من جا دارد و جدایی برای من مسلماً ساده نیست. من مدتی بود در این باره فکر می‌کردم و در نهایت تصمیم گرفتم بروم".

برانکو درباره طلبش از پرسپولیس و اینکه با توجه به شرایط تحریم‌ها پرسپولیس می‌تواند بدهی‌اش را به او پرداخت کند گفت:" من فکر نمی‌کنم این مساله مشکل‌ساز شود. این روزها از مربیان و بازیکنان فوتبال حمایت شده و مشکلات آنها همیشه حل می‌شود. اگر از طریق عادی نشود راه‌های دیگری هم وجود دارد. فقط باید صبور بود. من مطمئنم در نهایت همه چیز حل می‌شود".

برانکو درباره باشگاه الاهلی عربستان گفت:" الاهلی یکی از چهار تیم بزرگ عربستان است. الهلال، النصر، اتحاد و الاهلی چهار باشگاه بزرگ فوتبال این کشور هستند و الاهلی بزرگترین باشگاه این کشور محسوب می‌شود. به جز الاهلی تا کنون مربی‌های کروات در هر سه باشگاه دیگر کار کرده‌اند و حالا من این فرصت را دارم که به عنوان اولین کروات هدایت الاهلی را به عهده بگیرم. من قبلا در عربستان کار کرده‌ام و مربی الاتفاق بوده‌ام و بنابراین لیگ این کشور، فوتبالش و آداب و رسومش را می‌شناسم. عربستان در کنار ایران بدون شک یکی از قدرت‌های فوتبال این منطقه است. البته این را می‌دانیم که روسای باشگاه‌های این کشور صبور نیستند. آنها مربی‌های خود را با اعتماد کامل به آنها استخدام می‌کنند ولی یکی دو شکست کافی است تا بلیطی یک‌طرفه خریده و مربی را راهی کنند. البته این فقط مختص به خاورمیانه نیست. شما دوران حضور آنچلوتی در بایرن را دیدید و الان می‌بینید که نیکو کوواچ در فصل گذشته در بایرن با چه مشکلاتی روبرو بود. کسی که سرمربی فوتبال می‌شود باید به زندگی در این شرایط و تحت استرس شدید عادت کند".

برانکو در ادامه مصاحبه گفت:" من از چالش و کار خسته نشده‌ام. من عاشق کارم هستم و می‌خواهم بازیکنان جوان را پرورش بدهم و شاهد پیشرفت‌شان باشم. من به خصوص از کار کردن هر روزه در سطح باشگاهی خوشم می‌آید و خوشحالم که می‌توانم همچنان به عنوان مربی باشگاهی فعالیت کنم. من مثل همیشه باانگیزه‌ام و منتظر شروع کارم در الاهلی هستم".

برانکو در پاسخ به سوالی درباره اینکه الاهلی فصل گذشته در لیگ عربستان مقام چهارم را بدست آورده گفت:" الاهلی باشگاهی است که همیشه هدفهای بزرگ در سر دارد و در هر بازی برای پیروزی به میدان می‌رود. از این تیم همیشه انتظار می‌رود که برنده باشد و جامهای قهرمانی بدست بیاورد. من مطمئنم که در این تیم موفق می‌شوم".

وقتی خبرنگار وبسایت کروات اشاره می‌کند که برانکو تا کنون در سه کشور کرواسی، چین و ایران جام قهرمانی لیگ را بدست آورده و این فرصتی است که قهرمانی در چهارمین کشور را تجربه کند، برانکو در پاسخ می‌گوید:" بله هدف من همیشه قهرمانی است و این درباره الاهلی هم صادق است. از این گذشته ما در مرحله دوم لیگ قهرمانان بازی می‌کنیم. تنها حریف بزرگ ما الهلال است که مسابقات ما یکی از دربی‌های بزرگ عربستان به حساب می‌آید. من خوش‌بین هستم و ایمان دارم که با این تیم به جامهای قهرمانی دست خواهیم یافت و حتی می‌توانیم در لیگ قهرمانان آسیا موفق باشیم. من بی‌صبرانه منتظر این چالش جدید و فصل جدید دوران مربی‌گری‌ام هستم"./ ورزش سه

 

کپی