برخورد مقام معظم رهبری نشان دهنده ژرف نگری و عمق نگری ایشان بود؛ و اینکه موقعی که به یک وظیفه می رسند خیلی از ملاحظات را کنار می گذارند. البته با شخص آبه برخورد بسیار خوب و محترمانه ای داشتند. اما صراحتا به آبه فرمودند که ترامپ اصلا در حدی نیست که بتواند پیامی بفرستد و یا منتظر باشد که من پیامی به او بدهم

برخورد مقام معظم رهبری یک برخورد کاملا حکیمانه و تحت تأثیر آموزه های عمیق دینی بود

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، تأکید کرد: برخورد مقام معظم رهبری یک برخورد کاملا حکیمانه و تحت تأثیر آموزه های عمیق دینی بود.

محمدرضا باهنر در گفت و گو با خبرنگار جماران، در خصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: برخورد مقام معظم رهبری نشان دهنده ژرف نگری و عمق نگری ایشان بود؛ و اینکه موقعی که به یک وظیفه می رسند خیلی از ملاحظات را کنار می گذارند. البته با شخص آبه برخورد بسیار خوب و محترمانه ای داشتند. اما صراحتا به آبه فرمودند که ترامپ اصلا در حدی نیست که بتواند پیامی بفرستد و یا منتظر باشد که من پیامی به او بدهم؛ من پیام نمی دهم و نخواهم داد.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی علت این برخورد را عهدشکنی آمریکایی ها دانست و تصریح کرد: در طول 40 سال گذشته یکی از نکات بسیار روشن حاکمیت ما متعهد بودن به تعهدات است. من یادم هست زمانی که حضرت امام قطعنامه 598 را پذیرفتند، یک عده در داخل و یک عده هم در خارج می گفتند که شاید ایران تضعیف شده و می خواهد دوباره قوی شود و برگردد و بخواهد از صدام انتقام بگیرد. اما دیدیم که نه تنها در آن موقع، بلکه زمانی که آمریکا به عراق حمله کرد، ما بر تعهد خودمان پایدار ماندیم و تعهد خودمان را زیر پا نگذاشتیم.

وی افزود: معرفت و آموزه های دینی ما نشان می دهد که اگر با کفار هم معاهده ای امضا کنیم آن را زیر پا نمی گذاریم. اما کسی که بخواهد با این وقاهت، صراحت و پر رویی امضای شخصیت حقوقی خودش را زیر پا بگذارد، اصلا قابل اعتماد، مذاکره و گفت و گو نیست. برخورد مقام معظم رهبری هم یک برخورد کاملا حکیمانه و تحت تأثیر آموزه های عمیق دینی بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.