اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

فروش بلیت کنسرت در خارج از استان منع قانونی ندارد

فروش بلیت کنسرت در خارج از استان منع قانونی ندارد

مدیر مؤسسه موسیقی ایده و مجری کنسرت لغو شده موسیقی پاپ در بجنورد گفت: فروش بلیت‌های کنسرت به افراد مقیم در خارج از استان، منع قانونی ندارد و البته اینکه گفته شده ۷۰ درصد از بلیت‌ها به مخاطبان خارج از استان‌ فروخته شده نیز صحت ندارد.

اجرای دومین شب اجرای کنسرت موسیقی پاپ فرزاد فرخ در بجنورد، دوشنبه شب به علت آنچه که بروز برخی ناهنجاری‌ها، عدم رعایت شئون اسلامی توسط افراد حاضر در شب نخست اجرای برنامه و نیز فروش بیش از ۷۰ درصد بلیت‌های این کنسرت در خارج از استان خراسان شمالی، عنوان شد، لغو شد.

مدیر مؤسسه موسیقی ایده و برگزار کننده کنسرت موسیقی پاپ فرزاد فرخ در بجنورد گفت: برگزاری کنسرت و برنامه‌های فرهنگی، از جاذبه‌های گردشگری است و می‌تواند در توسعه صنعت گردشگری و جذب مسافران تأثیرگذار باشد و البته کنسرت موسیقی پاپ، مخاطبان خاص خود را دارد.

طاهر خرمی خاطرنشان کرد: در اجرای این کنسرت، تا جایی که بنده می دانم، هیچ رفتار غیرمتعارفی بروز نکرد و مخاطبان کنسرت پاپ نیز افرادی هستند که چه بسا با همان پوشش و ظاهر، در برنامه‌های مختلفی چون انتخابات، راهپیمایی‌ها و سایر عرصه‌ها حضور می‌یابند.

وی گفت: حاضران در سالن، ولو اینکه شماری از آنان مهمان استان بوده باشند، از خارج کشور نیامده بودند، آنها در حضور نیروی انتظامی و با رعایت همه الزامات قانونی مد نظر این نیرو در کنترل امور، به تماشای این برنامه فرهنگی نشسته بودند.

مدیر مؤسسه موسیقی ایده اظهار داشت: استان خراسان شمالی مهد موسیقی مقامی کشور است و یکی از جاذبه‌های فرهنگی آن، استعداد و علاقه مردم آن به هنر موسیقی است.

سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز فروش ۷۰ درصد بلیت‌های این کنسرت به افراد غیربومی را قرین به صحت ندانست و اظهار داشت: البته بخشی از بلیت‌های این کنسرت به مردم خارج از استان فروخته شده بود و بخشی از حاضران از استان‌های همجوار در این برنامه حضور یافته بودند.

ابوالحسن حیدری افزود: برای شب دوم اجرای کنسرت که لغو شد، بیش از ۶۰۰ بلیت فروخته شد که ۲۰۰ بلیت آن را علاقه مندان غیربومی در دیگر استان‌ها خریداری کرده بودند.

وی گفت: اجرای این برنامه، با رعایت همه ضوابط و قوانین و هماهنگی با دستگاه‌های مرتبط انجام شده بود و تمام فرآیندهای قانونی لازم برای برگزاری آن طی شده بود./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.