اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

کرمان به 2000 مگاوات برق نیاز دارد

کرمان به 2000 مگاوات برق نیاز دارد

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو گفت: در آینده به 2 هزار مگاوات برق در استان کرمان نیاز داریم که امیدواریم با حضور بخش خصوصی بتوانیم برق مورد نیاز این بخش از کشور را تولید کنیم.

رضا انجم شعاع صبح امروز 29 خرداد ماه در جلسه مسایل برق و انرژی استان با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان و با بیان این مطلب که استان کرمان ظرفیت توسعه در بخش های مختلف از جمله انرژی را دارد، گفت: 2 هزار و 200 مگاوات برق و بیش از 6 میلیارد متر مکعب آب در استان کرمان مصرف می شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو عنوان کرد: در آینده به 2 هزار مگاوات برق در استان کرمان نیاز داریم که امیدواریم با حضور بخش خصوصی بتوانیم برق مورد نیاز این بخش از کشور را تولید کنیم.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیلهای فراوان موجود در استان کرمان گفت: بخش کشاورزی استان علی رغم آنکه وجود کم آبی دارای ارزش تولیدی بالایی است به طوری در این بخش سالانه شاهد حدود 20 هزار میلیارد تومان ارزش محصولات بخش کشاورزی در استان هستیم.

استاندار کرمان با انتقاد از عدم توسعه یافتگی استان کرمان عنوان کرد: با وجود آنکه استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد، اما متاسفانه در برخی از شاخص ها از متوسط کشور پایین تر و عقب‌تر هستیم که باید نگاه ویژه ای از سوی مسئولین کشوری و حتی استانی به کرمان شود.

علی‌اصغر نصرالهی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان نیز در این جلسه مصرف برق کشاورزی استان کرمان را با 38 درصد بیشترین مصرف در بخش های مختلف در استان کرمان عنوان کرد، تصریح کرد: میزان مصرف بخش صنعتی در استان کرمان حدود 35 درصد است که با ورود صنایع جدید این مهم در آینده رشد پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید تدبیری برای تولید برق در استان کرمان اندیشیده شود اظهار کرد: رشد سالانه مصرف برق در استان کرمان نسبت به متوسط کشور سه درصد بالاتر است اما اگر بخواهیم با همین روند کار را ادامه دهیم از سال 1400 به بعد تراز برق استان منفی خواهد شد.

وحید مهدوی مدیر عامل برق جنوب استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: نقدینگی مناسب برای توسعه نداریم و با فروش انشعاب ما هم‌خوانی ندارد.

وی ادامه داد: پیمانکاران بیش از 2 میلیارد تومان طلب دارند، در صورتی که مردم ما پول نقد می‌دهند، اما این پول به دست پیمانکاران نمی‌رسد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.