اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نخستین مناظره انتخاباتی دموکرات ها؛ دوشنبه آینده

نخستین مناظره انتخاباتی دموکرات ها؛ دوشنبه آینده

نخستین مناظره انتخاباتی دموکرات ها برای رقابت مقدماتی انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا دوشنبه شب آینده به وقت محلی برگزار می شود.

این مناظره قرار است در شب‌های دوشنبه و سه شنبه (۲۶ و ۲۷ ژوئن) در شهر میامی برگزار شود و شبکه‌های ان بی سی و ام اس ان بی سی هر دو مناظره را به طور یکسان و در پربازدید کننده ترین زمان پخش برنامه‌ها پوشش خواهند داد.

در شب نخست بوکر، کاسترو، دی بلاسیو، دلانی، گابارد، ای نسلی، کلوباچر، اوروریک، ریان و وارن حضور خواهند داشت.

بنت، بایدن، بوتیجیج، گیلیبراند، هریس، هیکنلوپر، سندرز، سالول، ویلیامسان و یانگ هم شرکت کننده‌های دومین شب نخستین دور مناظره کنندگان خواهند بود.

مناظره بعدی این نامزدهای انتخاباتی دموکرات‌ها در ۳۰ و ۳۱ جولای برگزار خواهد شد.

دمکرات ها پس از آن ۱۰ مناظره مقدماتی دیگر را تا پیش از برگزاری انتخابات انجمن های حزبی (caucuses) در سوم فوریه ۲۰۲۰ (۱۴ بهمن ۱۳۹۸)؛ در نظر گرفته اند.
از حزب جمهوریخواه باتوجه به اینکه به جز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنها "بیل ولد"، ۷۳ ساله، فرماندار سابق ایالت ماساچوست نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده است هنوز تاریخ مشخصی برای انجام منظره اعلام نکرده اند.

کوران اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتخابات primaries موسوم به انتخابات مقدماتی و " caucuses " موسوم به انجمن های حزبی یا "رایزنش" از فوریه تا ژوئن ۲۰۲۰ در ۵۰ ایالت و دیگر قلمروهای آمریکا به مدت پنج ماه آغاز می شود. کنگره آمریکا آنگاه نتیجه انتخابات را در مورخ پنجم ژانویه ۲۰۲۱ مورد تایید قرار خواهد داد. پس از آن فرد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ تحلیف خواهد شد./ایرنا

کپی