اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مصدومیت دو کارگر پس از ریزش آوار

مصدومیت دو کارگر پس از ریزش آوار

ریزش یک مغازه قدیمی در شهرری موجب شد تا 2 نفر زیر آوار بمانند ولی با تلاش ماموران ‌آتش نشانی این دو نفر زنده ولی مصدوم از زیر آوار خارج شدند.

ریزش آوار

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۱۲ و ۶ دقیقه امروز حادثه آوار در یک مغازه قدیمی در میدان شهرری به سامانه ۱۲۵ اعلام که بلافاصله ماموران ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: در یک مغازه قدیمی یک طبقه که سقف های قدیمی داشت و محل فروش ظروف بود بدلیل فرسوده بودن این بنا دچار ریزش شد و ۲ نفر زیرآوار گرفتار شدند.

مغازه قدیمی

وی ادامه داد: در زمان حضور آتش نشانان یکی از افراد از زیرآوار توسط شهروندان در حال انتقال به بیرون بود که آتش نشانان این فرد را به بیرون منتقل کردند و پس از دقایقی تلاش نفر دوم نیز از زیرآوار خارج شد.

به گفته ملکی، افراد ۲ مرد ۲۵ و ۵۵ ساله بودند که زنده اما مصدوم تحویل عوامل اورژانس شد.

وی به شهروندان توصیه کرد که همواره حوادث آوار بر اثر گودبرداری روی نمی‌دهد بلکه بنای قدیمی و فرسوده نیز می‌تواند موجب به وقوع پیوستن حوادث آوار باشد به همین منظور به شهروندان و مالکان ساختمان‌های قدیمی توصیه می‌کنیم نسبت به مقاوم سازی و بازسازی ساختمان‌های تجاری و مسکونی که عمدتاً در جنوب و مرکز تهران وجود دارند اقدام کنند./ایرنا

کپی