در مجمع سالیانه صندوق قرض الحسنه شاهد عنوان شد

صاحبان اصلی صندوق خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند

فرهنگی /
شناسه خبر: 479674

مجمع سالیانه صندوق قرض الحسنه شاهد با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسین کاویانی راد رئیس هیئت امنا، اسلام کریمی مدیرعامل و دیگر اعضا هیئت امنا و هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه شاهد برگزار شد.

اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد در این نشست اظهارداشت: صاحبان اصلی صندوق، خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند و تمام تلاش ما برای این است که با ارائه تسهیلات قرض الحسنه به عنوان بازوی بنیاد شهید خدمتگزار جامعه ایثارگری باشیم.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی و اقدامات انجام شده، مجوز فعالیت صندوق قرض الحسنه شاهد در تاریخ هفدهم بهمن ماه سال گذشته توسط بانک مرکزی برای دو سال دیگر تمدید شد. ضمن اینکه درخواستی مبنی بر افزایش مبلغ وام‌ها از ۱۵ به ۲۵ میلیون تومان داشتیم که در حال حاضر با مجوز بانک مرکزی سقف وام‌های ما ۲۰ میلیون تومان است.

وی بیان کرد: ما بعد از هر پرداخت به خانواده‌ها، به محض اعلام بانک پیامکی مبنی بر ارائه خدمت ارسال می‌کنیم تا نظر اعضا خود را از کیفیت ارائه شده بدانیم.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد افزود: بر اساس ابلاغ ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران سند چشم‌انداز ۳، ۵ و ۱۰ ساله صندوق تدوین شده و ما در حال حاضر حدود ۴۴۵ هزار نفر عضو فعال داریم.

اسلام کریمی با اشاره به تعداد وام‌های پرداختی در ۲۰ سال گذشته بیان کرد: در سال ۹۷ حدود ۱,۳۶۵ میلیارد تومان پرداختی وام‌های ما به جامعه ایثارگری بوده است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با اشاره به تسهیلات پرداختی این صندوق به ایثارگران آسیب دیده در حادثه سیل سال ۹۸ گفت: در سال ۹۸ حدود ۱۰۴ میلیارد تومان به هفت استان سیل زده پرداخت داشتیم که این روند تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت و بر اساس گزارش‌های دریافتی از ستاد مدیریت بحران استان‌ها عمل خواهیم کرد.