اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نقاشی با چراغ مطالعه

نقاشی با چراغ مطالعه
میترا جلیلی خبرنگار

یشتر مردم تجربه استفاده از چراغ مطالعه روی میز کار، میز تحریر و... را دارند اما نمونه‌ای از چراغ مطالعه که به‌تازگی طراحی شده به‌ ویژگی‌های جدی تری مجهز شده است. این چراغ مطالعه که Lumi نام دارد و توسط کمپانی bIOSlab طراحی شده هرچند ظاهری ساده دارد ولی درواقع شامل یک کامپیوتر و یک پروژکتور است و درواقع کیبورد و صفحه نمایش مجازی را روی میز تحریر خود در اختیار خواهید داشت.

از آنجا که این چراغ مطالعه با تکنولوژی «اینفرارد» کار می‌کند و می‌تواند هر سطح صافی را به صفحه نمایش اینتراکتیو تبدیل کند، می‌توان از این قابلیت در محل کار، مهد کودک، مدرسه و... بیشترین بهره را برد. این روزها تمرکز زیادی بر آموزش اینتراکتیو کتاب‌ها وجود دارد و Lumi می‌تواند با ایجاد فضای آموزشی ویژه به توسعه آموزش اینتراکتیو و قصه گویی خلاقانه شتاب ببخشد.
همچنین در این چراغ مطالعه یک ویژگی برای رنگ آمیزی اینتراکتیو کتاب‌ها ایجاد شده است. این ویژگی به امکان undo یا بازگشت نیز مجهز است به این ترتیب کودک اگر رنگ آمیزی اش از خط بیرون بزند هم می‌تواند کارش را دوباره از سر بگیرد. همچنین می‌توانید این چراغ مطالعه را در دو حالت خواندن (Read mode) و حالت استراحت(Rest mode) تنظیم کنید که در حالت خواندن دمای رنگ به 5,000K می‌رسد در حالی که در حالت استراحت، این دما 2,700K است به این ترتیب نور کمتر شده و کاربر آماده خواب می‌شود.

این چراغ مطالعه که از قابلیت‌های هوش مصنوعی و واقعیت افزوده نیز بهره می‌گیرد می‌تواند میز تحریر، دیوار یا هر فضای مسطحی را به صفحه ویژه پروژکتور تبدیل کرده و درواقع یک صفحه نمایش را در اختیار کاربر قرار دهد. Lumi برای محل کار نیز بهترین راهکار است چراکه می‌تواند وسعت میز کار شما بویژه در رشته‌های معماری، نقشه کشی و.. افزایش دهد. این چراغ مطالعه این وسیله فناورانه چندی پیش در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان به نمایش درآمد و موفق شد در بخش «اینووکس» جایزه طلایی طراحی را به خود اختصاص دهد ولی چون هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، تاریخ ورود به بازار یا بهای آن مشخص نیست.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.