اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

معرفی دستاوردهای فرهنگی ایران در صوفیه

معرفی دستاوردهای فرهنگی ایران در صوفیه

دستاوردهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در سومین دوره جشنواره کشورهای آسیایی در شهر صوفیه بلغارستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره از جشنواره با شرکت ۱۷ کشور آسیای) در پارک بوریسوا در صوفیه پایتخت بلغارستان آغاز شد.

«حمیدرضا آزادی»، افزود: دستاوردهای فرهنگی ایران (غذاهای ایران، کتاب، لوح فشرده و نشریات فرهنگی) به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در غرفه ایران در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان با اشاره به بخش کتاب در این جشنواره اظهار کرد: در این بخش از غرفه، محصولات قبلی رایزنی فرهنگی ایران در حوزه کتاب به همراه دو کتاب جدید الانتشار با عنوان تاریخ هنر ایران و ایران، فرهنگ و تمدن به علاقمندان عرضه شد.

وی ادامه داد: همچنین دو کتاب ادبیات کلاسیک ایران و راهنمای زبان بلغاری و فارسی (گویش تهرانی) به ترتیب اثر ایوو پانوف، رییس بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه و اثر مشترک دارینا بانووا، کاترینا والکانووا که به تازگی در حوزه زبان و ادبیات فارسی منتشر شده است در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

کپی