اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
جهرمی در دیدار با معاون وزیر ارتباطات روسیه،

تنها راه مقابله با یکجانبه گرایی امریکا پیمان‌های منطقه‌ای است

تنها راه مقابله با یکجانبه گرایی امریکا پیمان‌های منطقه‌ای است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار معاون وزیرارتباطات روسیه با اشاره به تحریم‌ها و اقدامات یکجانبه امریکا در حوزه فضای سایبری در منطقه، تنها راه مقابله با این اقدام امریکا را پیمان‌ها و همکاری‌های منطقه‌ای بخصوص بین کشورهای همسایه عنوان کرد.

محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با میخائیل مامونف معاون وزیرارتباطات روسیه با اشاره به دخالت‌های دولت امریکا در مسائل کشورها مختلف، تأکید کرد: کشور روسیه و ایران با همکاری هم می‌توانند در مقابل یکجانبه‌گرایی امریکا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایستادگی کنند.
وی با اشاره به محدودیت‌های امریکا برای اپلیکیشن‌های مربوط به حمل و نقل و بانکی، افزود: رفتار امریکا با شرکت‌های هواوی و ZTE نشان می‌دهد که تهدیدات امریکا فقط علیه ایران نیست و کشورهای مختلف دنیا نیز در برابر این یکجانبه‌گرایی و سلطه‌جویی آسیب پذیر هستند و این واقعیتی مشهود است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه از چند سال گذشته برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات اقدامات متعددی در کشور انجام شده است، گفت: این کار هرچند سخت و پیچیده است اما به لحاظ زیرساخت‌های شبکه دستاوردهای خوبی به دست آمده است به‌طوری که شبکه ما به لحاظ ساختاری در برابر خطر احتمالی قطع اینترنت توسط بیگانگان مقاوم‌سازی شده است.

میخائیل مامونف معاون وزیر ارتباطات روسیه نیز با اشاره به مذاکرات مفصلی که با مسئولان وزارت ارتباطات ایران داشته است، گفت: امیدواریم بسرعت به نقشه راه همکاری‌های مشترک بخصوص درباره توافق چهارجانبه ICT در منطقه برسیم.
وی افزود: ما در روسیه در حال اجرای نخستین سال برنامه جامعه توسعه دیجیتالی هستیم.
مامونف در پاسخ به سؤال وزیر ارتباطات درباره کارهای اجرایی مربوط به ابلاغ مصوبه جدید پارلمان روسیه درباره اینترنت ملی، نیز گفت: این قانون با عنوان اینترنت مستقل در پارلمان روسیه تصویب شده که به روسیه این امکان را می‌دهد که درمرزهای خود حجم ترافیک اطلاعات ورودی را کنترل کند وی افزود: هدف این است که اگر حمله گسترده‌ای در فضای مجازی انجام شود دچار خسارت نشویم. این نوعی سیستم بازدارندگی است که بجز در شرایط بسیار استثنایی قرار نیست مورد استفاده قرار گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.