مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان اینکه مبارزه با ملخ در اراضی استان با جدیت ادامه دارد، گفت: مبارزه با آفت ملخ در نقاط آلوده با بهره گیری از تمامی ظرفیت استان در حال انجام است.

علیرضا صفا ای سینی در نخستین جلسه پیگیری و بررسی راه‌های مقابله با ملخ‌های صحرایی، افزود: ۱۲ خودرو با همکاری اداره کل راهداری استان به منظور پایش ریزش آفت ملخ در سراسر هرمزگان در کمترین زمان ممکن در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفت که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین پایش که ۲۷ خرداد ماه انجام شد شهرستان‌های بستک، بندر لنگه و بندر خمیر در معرض ریز ملخ قرار گرفته‌اند.

صفا ای سینی همچنین از سمپاشی هوایی دو منطقه شهرستان حاجی آباد خبر داد و بیان کرد: سمپاشی هوایی در دو بخش احمدی و شمیل حاجی آباد به منظور مبارزه با آفت ملخ در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به تقاضای استان نسبت به افزایش سهمیه سم مخصوص مبارزه با آفت ملخ اشاره کرد و گفت: به منظور مبارزه با ریزش احتمالی ملخ در استان تقاضای افزایش سهمیه سم مبارزه با آفت ملخ به سازمان مدیریت بحران کشور و حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده است.

وی خاطر نشان کرد: با دستور استاندار و تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از تمامی ظرفیت دستگاه‌های استان به منظور مقابله با آفت ملخ در هرمزگان استفاده شده است و مبارزه با این آفت تا پایان ریزش و ریشه کنی آن ادامه خواهد داشت./ ایسنا