اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

جریمه نقدی و زندان در انتظار دو مردی که بچه خرس را کشتند

جریمه نقدی و زندان در انتظار دو مردی که بچه خرس را کشتند

مدیرکل محیط زیست استان مازندران از احضار متخلفانی که منجر به تلف شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شدند، خبر داد.

خرس قهوه ای

روز گذشته فیلم سنگ‌پرانی به یک توله خرس قهوه‌ای در سوادکوه مازندران در فضای مجازی منتشر شد. اذیت و آزار این توله به حدی بود که با وجود تلاش محیط‌بانان برای رساندن به‌موقع آن به کلینیک دامپزشکی متاسفانه در راه جان خود را از دست داد و تلف شد.

دیروز مدیر کل محیط زیست استان مازندران، از تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان و شناسایی آنها خبر داد و امروز (دوشنبه ۲۷ خرداد)، اعلام کرد که متخلفان این پرونده به دادگاه احضار شده‌اند.

آزار

ابراهیمی کارنامی با تاکید بر این که کلیه مستندات مربوط به تلف شدن خرس از سوی اداره کل محیط زیست استان مازندران به مقام قضایی ارائه شده است، گفت: منتظر صدور حکم قاضی هستیم.

وی تاکید کرد: محیط زیست استان مازندران همه پیگیری‌ها را انجام می‌دهد تا متخلفان به سزای عمل زشت خود که منجر به آسیب زدن به حیات وحش کشور و جریحه‌دار شدن روحیه شهروندان ایرانی شده است، برسند.

محیط زیست مازندران

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به این که مبلغ ضرر و زیان به خرس قهوه‌ای ۵۰ میلیون تومان است، گفت: برای چنین تخلفی در قانون هم جریمه نقدی و هم زندان پیش‌بینی شده است اما باید منتظر حکم قاضی باشیم.

روز گذشته رئیس محیط زیست سواد کوه ضمن تشریح حادثه گفته بود که دو مرد ۵۰ و ۳۰ ساله پس از مشاهده توله خرس متاسفانه با سنگ و چوب به آن حمله‌ور می شوند و اهالی روستا نیز با طناب خرس را بستند. البته اهالی روستا قصدشان مهار خرس، کمک و تحویل دادن به نیروهای محیط زیستی بود که متاسفانه به دلیل ناآگاهی اقدام درستی انجام ندادند. پس از تماس مردم با محیط زیست نیروها به محل مورد نظر اعزام شدند و با انتقال توله خرس به دامپزشکی سمسکنده ساری اقدامات درمانی انجام شد اما به دلیل شدت جراحات وارده بر اثر ضربه سنگ و چوب متاسفانه توله خرس پس از انتقال جان باخت./ایسنا

کپی