اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

وزیر رژیم صهیونیستی خواستار حذف محمود عباس شد

وزیر رژیم صهیونیستی خواستار حذف محمود عباس شد

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواستار برکناری رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سوی جامعه بین‌الملل شد.

 گلعاد آردان، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در جریان کنفرانس مطبوعاتی سالانه روزنامه اورشلیم پست اظهار کرد: جامعه بین‌الملل باید برای پیشبرد فرایند دیپلماتیک با فلسطینی‌ها اقدامات فوری را برای برکناری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انجام دهد.

آردان از محمود عباس به دلیل اصرار وی به پرداخت مبالغی به خانواده‌های اسیران و شهدای فلسطین و همچنین نپذیرفتن حضور در کارگاه اقتصادی بحرین انتقاد کرد.

وی در ادامه گفت: تشکیلات خودگردان فلسطین همزمان با آذار و اذیت خانواده‌های فلسطینی و تضعیف اقتصادشان، تمامی تلاش خود را نیز برای تخریب کارگاه اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا در بحرین به کار می‌گیرد و عباس باید هزینه لجاجتش را بپردازد.

این مقام صهیونیستی ادامه داد: این عاقلانه نیست که تشکیلات خودگردان طرفی باشد که مخالفت با این تلاش (کارگاه بحرین) را رهبری کند. این موضوعی است که همه باید نسبت به آن آگاه باشند و باید همگی درباره آن صحبت کنیم.

آردان در ادامه ادعاهای بی‌پایه و اساس خود گفت: زمان آن فرا رسیده تا با صدای بلند بگوییم، ابو مازن (محمود عباس) که از "تروریست‌ها" حمایت کرده و به جای همزیستی به اختلاف و قتل تشویق می‌کند، باید از صحنه بین‌المللی خارج شود و به خانه بازگردد.

وی تصریح کرد، گام بعدی باید اعمال قانون اسرائیل بر شهرک‌های یهودی در کرانه باختری باشد.

این مقام صهیونیستی مدعی شد که اعمال قانون اسرائیل بر شهرک‌های کرانه باختری گامی "قانونی، اخلاقی و منطقی" است!

وزیر امنیت داخلی اسرائیل در ادامه با اشاره به غیرقانونی خواندن شهرک‌های این رژیم در کرانه باختری از سوی مقامات فلسطین و جامعه بین‌الملل گفت: طبق قانون بین‌الملل، این شهرها و شهرک‌ها قانونی بوده و هیچ دلیلی برای تبعیض علیه آنها وجود ندارد!

آردان در ادامه از تلاش‌ها و حمایت‌های دونالد ترامپ و تیم وی از اسرائیل قدردانی کرد.

وی با چشم پوشی از نقض حق و حقوق ملت فلسطین از سوی مقامات رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: ما نیازمند یک توافق هستیم اما این توافق باید به دو قرن مخالفت عربی ـ فلسطینی پایان دهد. ما نیازمند معامله‌ای هستیم که در نهایت فلسطینی‌ها را به سمت جلو پیش ببرد.  / ایسنا

کپی