اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

رتبه استان زنجان از نظر سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۱۴۰۴ ارتقا می یابد

رتبه استان زنجان از نظر سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۱۴۰۴ ارتقا می یابد

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس اسناد بالادستی سرمایه‌گذاری صنعتی زنجان در سال ۱۴۰۴ به رتبه تک‌رقمی ارتقا خواهد یافت.

علی کلانتری اظهار کرد: در حال حاضر در استان 1615 جواز تاسیس و طرح توسعه با حجم سرمایه‌گذاری 216 هزار و 686 میلیارد ریال و اشتغال 55 هزار و 138 نفر وجود دارد که 10 محصول عمده تولیدی این جواز تاسیس‌ها محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات فلزی، محصولات شیمیایی، منسوجات، لاستیک و پلاستیک، محصولات کانی و غیرفلزی، ماشین‌آلات و تجهیزات و دستگاه‌های برقی و ... است.

وی با اشاره به پروانه‌های بهره‌برداری موجود افزود: 1238 پروانه ‌بهره‌برداری با 74 هزار و 462 میلیارد ریال وجود دارد که 42 هزار و 265 نفر اشتغال ایجاد کرده که 10 محصول عمده تولیدی آن ترانسفورماتور، انواع سیم و کابل، فولاد، شمش سرب‌ و روی، چدن، مس، فرآورده‌های لبنی، انواع نخ پنبه و پارچه، انواع سنگ‌های ساختمانی و تزئینی، دستمال کاغذی، رول تیشو، پوشک بچه و ... است.

کلانتری با اشاره به جواز تاسیس‌های صادر شده، تصریح کرد: در سال گذشته 763 جواز تاسیس صادر شده که 105 هزار و 112 میلیارد ریال است که اشتغال 18 هزار و 872 نفر را فراهم کرده است که این آمار نشان از افزایش 28 درصدی تعداد جواز تاسیس و 144 درصدی در بخش سرمایه‌گذاری نسبت به سال 96 است.

وی، سهم استان از جواز صادره استان را 3 درصد، میزان سرمایه‌گذاری 4 درصد و سهم اشتغال را 3.4 درصد اعلام کرد و گفت: ایجاد 7492 شغل در استان هدف‌گذاری شده بود که با اقدامات انجام‌ شده 11 هزار و 895 شغل ایجاد شد که تحقق 159 درصدی را نشان می‌دهد. علاوه ‌بر اشتغال تعهد شده سال گذشته در طرح رونق تولید از 5121 اشتغال از واحدهای صنعتی استان صیانت شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس اسناد بالادستی و برنامه‌ریزی‌های صورت‌ گرفته، رتبه استان زنجان از نظر سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۱۴۰۴ به رتبه تک‌رقمی ارتقا خواهد یافت./ ایسنا

کپی