اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

جزییات تخفیف مالیاتی اصناف/مالیات کدام گروه افزایش ندارد

جزییات تخفیف مالیاتی اصناف/مالیات کدام گروه افزایش ندارد

نایب رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: تمام صنوفی که مالیات قطعی آنها ١ تا ٢.٥ میلیون تومان است، هیچگونه افزایشی در پرداخت مالیات خود نخواهند داشت.

جزییات تخفیف مالیاتی اصناف اعلام شد«مجتبی صفایی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اشاره به جزییات توافقات مالیاتی اصناف با سازمان امور مالیاتی گفت: تعداد واحدهای صنفی که مالیات قطعی آنها ١ تا ٢.٥ میلیون تومان است، بیش از ٥٤٢ مودی مالیاتی است که ٣٦ درصد کل مودیان مالیاتی صنفی کشور را تشکیل می دهد. این گروه هیچ افزایشی در پرداخت مالیاتشان ندارند.

وی افزود: آن دسته از واحدهای صنفی که میران مالیات آنها ٢.٥ تا ٥ میلیون تومان است باید اظهارنامه ارائه داده و آن گروهی که مالیات قطعی آنها از ٥ تا ١٠ میلیون تومان است با ٩ درصد افزایش مواجه هستند.

صفایی همچنین اعلام کرد: آن دسته از صنوفی که مالیات قطعی آنها بیش از ۱۰ میلیون تومان است، ١٥ درصد افزایش مالیات خواهند داشت که تعداد آنها ١.٥ درصد مودیان است.

به گفته این مقام مسئول همه مودیان باید تا ۳۱ خرداد نسبت به پرداخت و تعیین تکلیف پرونده های مالیاتی خود اقدام کنند.

معافیت برخی واحدهای صنفی آسیب‌دیده بر اثر سیل


وی همچنین با اشاره به وضعیت واحدهای صنفی آسیب‌دیده در سیل اظهار کرد: مهم‌ترین خواسته اتاق اصناف ایران، پرداخت وام‌های بلاعوض به واحدهای آسیب‌دیده است چرا که فقط با پرداخت تسهیلات بدون بهره نمی‌توان واحدها را احیا کرد.
بر اساس اعلام صفایی، واحدهای صنفی که در سیل بیش از ۵۰ درصد آسیب دیدند از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.
آغاز پرداخت تسهیلات بدون بهره به اصناف آسیب‌دیده در سیل
نایب رئیس اتاق اصناف درباره میزان وام پیشنهادی گفت: مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای وام بلاعوض پیشنهاد شده که هنوز درباره آن تصمیم‌گیری شده است، اما مبلغ تسهیلات بدون بهره ۴۵ میلیون تومان است که تصویب و پرداخت آن آغاز شده است.
صفایی در بخشی از سخنانش به برنامه‌های مراسم بزرگداشت روز ملی اصناف مانند امضای تفاهم‌نامه سه جانبه بین سازمان استاندارد ایران، وزارت صنعت، معدن تجارت و اتاق اصناف و رونمایی از سند رونق تولید اشاره کرد./ایرنا

 

کپی