کاهش فروش تلفن همراه هواوی در جهان

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 479208

هواوی خود را برای کاهش ۴۰ تا۶۰ درصدی محموله های تلفن همراه خود در سراسر جهان آماده می کند. مدیران شرکت نیز پیش بینی می کنند میزان فروش تلفن های همراه هواوی ۴۰ تا ۶۰ میلیون دستگاه کاهش یابد.

هواوی به عنوان بزرگترین شرکت فناوری چین مشغول بررسی کسب و کار خود در داخل کشور است. همچنین به گفته منابع آگاه این شرکت قصد دارد آخرین مدل تلفن همراه خود یعنی Honor۲۰ را از بازارهای خارجی جمع آوری کند.

فروش این دستگاه از بخش‌هایی از اروپا از جمله انگلیس و فرانسه در ۲۱ ژوئن آغاز می‌شود. مدیران ارشد این شرکت فرایندهای عرضه و فروش را بررسی می‌کنند و چنانچه میزان فروش اندک باشد، از تعداد محموله‌های بارگیری شده می‌کاهند.

در داخل شرکت مدیران فروش و بازاریابی هواوی نیز پیش می‌کنند طی سال جاری میزان فروش موبایل‌ها ۴۰ تا ۶۰ میلیون دستگاه کمتر شود. در همین راستا این شرکت برای جبران کاهش فروش در بازارهای بین المللی سعی دارد نیمی از بازار موبایل چین در سال ۲۰۱۹ را تصاحب کند.

حال آنکه «رن ژانگفی» مدیر ارشد اجرایی هواوی، اعلام کرده چنین محدودیت‌هایی رشد شرکت را فقط اندکی کند می‌کند.

دولت آمریکا در ماه می هواوی را در فهرست سیاه تجاری خود قرار داده است. از سوی دیگر شرکت‌های تأمین کننده تجهیزات نیز کسب و کار خود با این شرکت را تعلیق کرده اند.

پیش از این، آمریکا تحریم‌های مشابهی علیه شرکت ZTE نیز اعلام و کسب وکار این شرکت را دچار مشکل کرد./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.