اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

جاماندگان«ثبت سفارش کتب درسی» توجه کنند

جاماندگان«ثبت سفارش کتب درسی» توجه کنند

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه ثبت نام کتاب‌های درسی دوره دوم تا ششم ابتدایی از ۲۰ فروردین تا ۲۰ خردادماه انجام شد اظهار کرد: برخی استان‌ها نتوانستند ثبت نام کنند، به دلیل اینکه سامانه سناد چند روزی تعطیل بود و دچار اختلال شده بود.

علی باقرزاده از باز شدن مجدد سامانه ثبت سفارش کتب درسی از اول تا هفتم تیرماه برای جاماندگان خبر داد.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: درخواست‌های مکرری آمد تا مهلت مجددی تعیین شود به همین علت از اول تا هفتم تیرماه سامانه مجدد باز می‌شود.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه تا اکنون حدود هشت میلیون دانش آموز ثبت نام کردند که بخش عمده ثبت نام‌ها انجام شده گفت: حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد برخی استان‌ها سهمشان بیشتر است که باقی مانده مثل استان‌های سیل زده که ثبت نام در این مناطق عقب‌تر است و امید است از فرصت ایجاد شده استفاده و ثبت نام کنند.

وی افزود: از اول مرداد تا ۱۵ شهریور بار دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد. خانواده ها هم ثبت نام را کامل می کنند و هم اگر محل تحصیل فرزندانشان جابجا شده است بدون پرداخت هزینه، محل تحصیل جدید فرزندان خود را انتخاب می کنند و کتاب در مدرسه و کلاس تحویل آنها می‌شود.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: آن بخشی که مربوط به توزیع کتب از طریق کتابفروشی‌هاست نیز با وجود مقاومت‌های موجود، سال آینده تحت پوشش سامانه یکپارچه ثبت نام و فروش کتاب‌های درسی خواهد رفت و از این طریق حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد هزینه خانواده‌ها را کاهش می‌دهیم./ایسنا

کپی