اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

نیویورک تایمز: اتهام زنی ترامپ به مطبوعات اقدامی خطرناک است

نیویورک تایمز: اتهام زنی ترامپ به مطبوعات اقدامی خطرناک است

روزنامه نیویورک تایمز به صحبتهای اخیر دونالد ترامپ که این روزنامه را از بابت انتشار گزارشی درباره افزایش حملات سایبری آمریکا علیه روسیه متهم به ارتکاب خیانت به کشور کرده بود، واکنش نشان داده و این اتهام‌زنی را اقدامی "خطرناک" توصیف کرد.

روزنامه نیویورک تایمز، بلافاصله بعد از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتی این روزنامه را متهم به "ارتکاب عملی خیانت‌بار" از بابت انتشار گزارشی درباره حملات سایبری آمریکا علیه شبکه برق‌رسانی در روسیه کرد، به این صحبت ترامپ واکنش نشان داد.

حساب مربوط به بخش ارتباطات نیویورک تایمز در توئیتر در پستی نوشت: متهم کردن مطبوعات به ارتکاب خیانت خطرناک است. ما به دولت درباره این مقاله قبل از انتشار آن توضیح دادیم. همان طور که در مطلب ما ذکر شده، مقام‌های امنیت ملی خود دولت ترامپ گفتند که جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه هیل، اشاره او مربوط به بخشی از این مقاله است که در آن ذکر شده، مقام‌های شورای امنیت ملی آمریکا گفتند جزئیات این مطلب نگرانی خاصی را نسبت به امنیت ملی به وجود نمی‌آورد.

اخیرا روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرد، مقام‌های آمریکا شروع به تشدید حملات سایبری و دیجیتال به شبکه برق‌رسانی روسیه کرده‌اند. دو مقام دولت آمریکا به نیویورک تایمز گفتند، به اعتقاد آنها رئیس جمهور کاملا در جریان جزئیات برخی تدابیر قرار نگرفته‌ است.  طبق این گزارش نیویورک تایمز، مقام‌های  دست اندرکار میلی به توضیح دقیق این فعالیتها به ترامپ نداشته‌اند چون نگران بودند که او شاید در روند اجرای آن مداخله کرده و یا با مقامهای خارجی درباره آن صحبت کند.

دونالد ترامپ در پست خود در واکنش به این مطلب نیویورک تایمز در صفحه توئیتر خود نوشت: "باورتان می‌شود که روزنامه شکست خورده نیویورک تایمز داستانی ساخته و گفته که آمریکا حملات سایبری خود را به میزانی چشمگیر علیه روسیه افزایش داده است. این یک عمل خیانت‌بار از جانب نشریه‌ای است که زمانی بزرگ بود و اکنون درمانده برای انتشار هر داستانی است حتی اگر برای کشور ما بد باشد...و این که حتی واقعیت هم نداشته باشد! رسانه‌های خبری فاسد کشور ما امروز دست به هر کاری می‌زنند! آنها به هر قیمتی هر چیزی را می‌گویند و هر کاری را انجام می‌دهند بدون اینکه حتی کمترین فکری در خصوص تبعات آن داشته باشند! اینها بزدلهایی واقعی و بی تردید، دشمن مردم هستند!"  / ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.