اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

فرودگاه پکن مجهز به ردیاب بی سیم بار مسافر شد

فرودگاه پکن مجهز به ردیاب بی سیم بار مسافر شد
بیتا میرعظیمی

فرودگاه بین المللی دکسینگ پکن به سیستم ردیابی بار از طریق امواج رادیویی تجهیز شد. مسافرها از این پس می توانند با تلفن همراه و یا تبلت، چمدان های خود تا لحظه خروج از هواپیما را ردیابی کنند.

به گزارش ژانگ روئی، معاون بخش CAAC فرودگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: فرودگاه بین المللی دکسینگ پکن (بزرگترین فرودگاه بین المللی در جهان) به منظور بهبود کیفیت حال مسافرها، جدیدترین نسخه فناوری در فرودگاه های بین المللی را در این مکان راه اندازی کرده است.

به گفته این مقام رسمی از یک شرکت هواپیمایی غیرنظامی چین، مسافرها می توانند از این پس با سیستم ردیابی از طریق امواج رادیویی(RFID)، چمدان ها و بارهای خود را به طور شخصی با تلفن همراه و یا تبلت خود ردیابی کرده و در لحظه از موقعیت مکانی وسایل خود آگاه شوند.

این فناوری از طریق اتصال به یک میکروچیپ، به صورت خودکار اشیاء، حیوانات و حتی انسان را تشخیص می دهد. اطلاعات و داه ها از طریق امواج رادیویی بر حافظه این میکروچیپ ها ذخیره شده و به شکل بی سیم به تمامی دستگاه های گیرنده ارسال می کند.

مقامات این فرودگاه اعلام کردند این سیستم هوشمند نیاز به عبور طولانی مدت برای اسکن بار و چمدان ها را در دستگاهای اسکن را منتفی کرده و تمامی اطلاعات جمعی از طریق امواج رادیویی به طور خودکار و به یکباره جمع اوری می کند. بدین ترتیب مسافرین دیگر نیاز به ایستادن در صف های طولانی مدت تحویل بار نداشته و به کمک این فناوری می توانند چمدان های خود را حتی در طول سفر ردیابی کنند.

کپی