اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اعتراض اهالی جولان به نامگذاری شهرک صهیونیست‌نشینی به نام ترامپ

اعتراض اهالی جولان به نامگذاری شهرک صهیونیست‌نشینی به نام ترامپ

اهالی بلندی‌های اشغالی جولان برگزاری نشست کابینه رژیم صهیونیستی در این منطقه و نامگذاری شهرکی در آن به نام رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند.

 اهالی بلندی‌های اشغالی جولان برگزاری نشست کابینه رژیم صهیونیستی در این منطقه و نامگذاری شهرکی در آن به نام "ترامپ"، رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند.

ساکنان جولان همچنین اینگونه اقدامات رژیم صهیونیستی را باطل و مخالف با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل دانستند و تأکید کردند که این اقدامات حقیقت تاریخی جولان که یک سرزمین عربی سوری است، تغییر نخواهد داد.

در همین راستا، اهالی روستاهای "مجدل شمس"، "مسعده"، "بقعاثا" و "عین قنیه" در گفت‌وگو با سانا اظهار کردند که برگزاری این نشست در جولان سوریه به منزله هتک حرمت مقدس بودن این سرزمین و نقض تمامی قطعنامه‌های بین‌المللی درباره جولان است که بر سوری بودن آن تأکید دارند که اکنون اشغال شده است.

الشیخ سلیمان المقت، اسیر آزاد شده نیز این اقدامات اسرائیل را خصمانه خواند و گفت که اقدامات رژیم صهیونیستی بیانگر سیاست اشغالگری آن است که هیچگونه ارزشی برای منشورها و قوانین بین‌المللی قائل نیست. تمامی طرح‌های اسرائیل حبابی بیش نبوده و حقیقت تاریخی و جغرافیایی جولان و هویت عربی و سوری آن را تغییر نخواهد داد.

وی افزود: به لطف پایداری ملتمان طرح‌های رژیم اشغالگر به شکست کشیده خواهد شد.

"عصام شعلان"، فرماندار جولان نیز بر تعهد ملت سوریه نسبت به وجب به وجب از اراضی اشغالی جولان و اصرار آنها بر آزادسازی این اراضی تأکید کرد.

وی افزود: نابودی تروریسم که سوریه از آن رنج می‌برد یک پیروزی در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا و همپیمانان آن به شمار می‌رود.

در همین راستا، علی الیونس، رئیس کمیته حمایت از اسیران سوری و زندانیان در زندان‌های اسرائیل عنوان کرد: برگزاری نشست کابینه رژیم اشغالگر در اراضی جولان به منزله تکمیل سیاست‌های تحریک‌آمیز و توسعه‌طلبانه آن است.

شمار دیگری از ساکنان جولان خاطرنشان کردند که جولان سرزمینی سوری و زمین آبا و اجدادی آن‌هاست که سوری نیز باقی خواهد ماند.

در همین حال، کمیته حمایت از اسیران آزاد شده سوریه و زندانیان در زندان‌های رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای برگزاری نشست کابینه این رژیم در جولان را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: مقامان رژیم صهیونیستی به اقدامات سرکوبگرانه و توسعه‌طلبانه خود علیه جولان اشغالی سوریه ادامه می‌دهند و تمامی منشورها و قطعنامه‌های بین‌المللی را نقض می‌کنند و در سیاست‌های خصمانه خود از حمایت آمریکا برخوردار هستند.

در بیانیه این کمیته تاکید شده است که رژیم اشغالگر هر توطئه‌ای بچیند، در نهایت جولان سرزمینی عربی و سوری باقی خواهد ماند و آزاد خواهد شد.  / ایسنا

کپی