اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

معاون وزیر کشور: باید حضور همه سلایق سیاسی در انتخابات فراهم شود

معاون وزیر کشور: باید حضور همه سلایق سیاسی در انتخابات فراهم شود

باید زمینه مشارکت و رقابت همه علایق و سلایقی که ارزش‌های انقلاب و سیاست‌های نظام را قبول دارند و جزو خانواده انقلاب هستند در انتخابات فراهم شود.

جمال عرف - معاون سیاسی وزیر کشور - عصر یکشنبه در آئین تکریم و معارفه استانداران جدید و سابق کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انتخابات یکی از مهمترین ابعاد سیاست داخلی کشور است، تاکید کرد: تلاش وزارت کشور بر برگزاری انتخابات با نشاط است زیرا بخشی از مشارکت تابع شور و نشاط است.

وی ادامه داد: لازمه ایجاد شور و نشاط و افزایش مشارکت، فراهم کردن زمینه حضور همه سلایق و علایق سیاسی در انتخابات است.

عرف تصریح کرد: سیاست اصولی وزارت کشور، بی طرفی در انتخابات پیش رو است. استانداران، فرمانداران و بخشداران به هیچ وجه حق جانبداری از هیچ شخصی را ندارند. باید امانتدار مسئولیتی که انقلاب و مردم در اختیار آنها گذاشته، باشند.

وی اضافه کرد: مبنای کار در انتخابات رعایت قانون و مقررات است. در مجامع بشری قانون بد را بهتر از بی قانونی می‌دانند و در کشور ما که قانون مترقی انتخابات داریم باید به آن پایبند باشیم.

عرف تاکید کرد: برای برگزاری انتخابات سالم و بدون شائبه باید تلاش کنیم تا انتخابات اسفند ماه بدون غش و خدشه برگزار شود.

وی در پایان با اشاره به روند تغییر استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این جابه جایی بنا به اصرار آقای احمدی انجام شد و وزارت کشور تمایلی به این تغییر نداشت اما فرایند انتخاب آقای کلانتری بدون کش و قوس و مخالفت نمایندگان انجام شد.

علی محمد احمدی از شهریورماه ۹۶ فعالیت خود را به عنوان دومین استاندار دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد آغاز کرد و ۱۶ خرداد ماه ۹۷ استعفا کرد و به رغم عدم تمایل وزارت کشور، با استعفای وی موافقت شد.

حسین کلانتری مدیرکل امنیتی وزارت کشور که عملکرد وی در حوادث دی ماه سال ۹۶ مورد تحسین وزیر کشور قرار گرفت به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد./ ایرنا

کپی