دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

ارتقاء ظرفیت اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران به ده هزار نفر

اجتماعی /
شناسه خبر: 479064

به گفته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، امکان ارتقاء ظرفیت اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران به ده هزار نفر وجود دارد.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر اسکندر مومنی در بازدید از اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران در خراسان رضوی گفت: در حوزه مقابله با عرضه سعی داریم توجه وی‍‍ژه‌ای به موضوع جلوگیری از ورود و توزیع مواد مخدر و تقویت و انسداد مرزها داشته باشیم.


وی افزود:  اردوگاه حرفه‌آموزی و کادرمانی چناران، اردوگاهی است که هزینه زیادی برای ساخت و راه‌اندازی آن صرف شده و امکان ارتقاء ظرفیت آن تا ده هزار نفر وجود دارد و می‌توان از این اردوگاه، هم برای محکومان مواد مخدر (ماده 42 قانون مبارزه با مواد مخدر) و هم برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر (ماده 16 همان قانون) استفاده کنیم. بنابراین درصددیم این اردوگاه را با کمک دستگاه قضایی، دولت و ستاد به ظرفیت نهایی برسانیم تا تکیمل شود و ساماندهی معتادان متجاهر ممکن شود.

وی گفت: ساماندهی معتادان متجاهر صرفاً نگهداری و درمان کوتاه مدت نیست بلکه دارای چرخه نگهداری، سم‌زدایی، درمان، مهارت‌آموزی و اشتغال است. بعد از اینکه دوره‌های آنان تمام شد آنان می‌توانند شغل و مهارتی یاد بگیرند. هم در این اردوگاه درامدی داشته باشند و هم وقتی وارد جامعه شدند، بتوانند با مهارتی که آموخته‌اند، شغلی را برای خودشان فراهم کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.