دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

ارتقاء ظرفیت اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران به ده هزار نفر

اجتماعی /
شناسه خبر: 479064

به گفته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، امکان ارتقاء ظرفیت اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران به ده هزار نفر وجود دارد.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر اسکندر مومنی در بازدید از اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران در خراسان رضوی گفت: در حوزه مقابله با عرضه سعی داریم توجه وی‍‍ژه‌ای به موضوع جلوگیری از ورود و توزیع مواد مخدر و تقویت و انسداد مرزها داشته باشیم.


وی افزود:  اردوگاه حرفه‌آموزی و کادرمانی چناران، اردوگاهی است که هزینه زیادی برای ساخت و راه‌اندازی آن صرف شده و امکان ارتقاء ظرفیت آن تا ده هزار نفر وجود دارد و می‌توان از این اردوگاه، هم برای محکومان مواد مخدر (ماده 42 قانون مبارزه با مواد مخدر) و هم برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر (ماده 16 همان قانون) استفاده کنیم. بنابراین درصددیم این اردوگاه را با کمک دستگاه قضایی، دولت و ستاد به ظرفیت نهایی برسانیم تا تکیمل شود و ساماندهی معتادان متجاهر ممکن شود.

وی گفت: ساماندهی معتادان متجاهر صرفاً نگهداری و درمان کوتاه مدت نیست بلکه دارای چرخه نگهداری، سم‌زدایی، درمان، مهارت‌آموزی و اشتغال است. بعد از اینکه دوره‌های آنان تمام شد آنان می‌توانند شغل و مهارتی یاد بگیرند. هم در این اردوگاه درامدی داشته باشند و هم وقتی وارد جامعه شدند، بتوانند با مهارتی که آموخته‌اند، شغلی را برای خودشان فراهم کنند.