اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

افزایش97 درصدی ضریب نفوذ اینترنت در روستاهای سمنان

افزایش97 درصدی ضریب نفوذ اینترنت در روستاهای سمنان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار سمنان، با اجرای طرح های توسعه ای، تا پایان سال ۹۸ به ۹۷درصد می رسد.

مسعود میررضایی  افزود: اکنون بیش از ۶۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار سمنان از ظرفیت اینترنت پرسرعت بهره مند هستند که با برنامه ریزی اصولی و حمایت مسئولان این رقم تا پایان امسال افزایش چشمگیری می‌یابد.

وی با بیان اینکه استان سمنان دست کم ۲۸۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد، خاطر نشان کرد: اینترنت یکی از ظرفیت‌های مهم توسعه جوامع روستایی است که با اجرای طرح‌های از این دست می‌توان برای جلوگیری از مهاجرت و تثبیت جمعیت در این جوامع اقدام کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان ادامه داد: یکی از دلایل افزایش سالمندی جوامع روستایی و فرار جمعیت، توجه نکردن به زیرساخت‌ها است، که با افزایش ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت می‌توان ظرفیت رونق تولید و اشتغال در این مناطق را فراهم کرد.

میررضایی اضافه کرد: اکنون ۷۵ درصد از روستاهای سمنان زیرپوشش اینترنت پهن باند هستند که با برنامه ریزی اصولی تا پایان سال این رقم هم افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: اینترنت و مخابرات مکمل اجرای توسعه‌ای در بخش مشاغل خرد و خانگی است و هنرمندان می‌توانند با استفاده از این ظرفیت در تبلیغ محصولات تولیدی در فضای مجازی اقدام کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: زیرساخت دولت الکترونیک در استان سمنان به معنی واقعی فراهم است و مسئولان با توجه به این ظرفیت‌ها می‌توانند برای افزایش اشتغال و رونق اقتصادی گام بردارند.

۳۶۰ هزار و ۳۱۰ مشترک تلفن ثابت، و ۱۲۰ سامانه پوشش اینترنت پرسرعت در استان سمنان وجود دارد و بیش از ۹۵ دفتر خدمات ارتباطی در مناطق روستایی ارائه خدمات می‌کنند و اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک تلفن همراه در استان فعالیت دارد./ایرنا

کپی