سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد خبر داد

ورود دانشجویانی که شهریه ندادند به جلسه امتحان ممنوع

اجتماعی /
شناسه خبر: 478992

سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد گفت: دانشجویانی که شهریه خود را در مهلت مقرر پرداخت نکنند اجازه شرکت در امتحان را ندارند.

حسین جوادی، سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بیان کرد: پرداخت شهریه یکی از چارچو‌هایی است که دانشجو تعهد کرده و باید در طی ۵ ماه این شهریه را پرداخت کنند. پرداخت شهریه زمان مشخصی دارند و باید دانشجو در طی ۵ ماه این شهریه را پرداخت کند.

وی در ادامه درباره روند پرداخت شهریه دانشگاه اظهار کرد: پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد در زمان ثبت نام در طی ۴ ماه برای دانشجویان تقسیط می‌شود که دانشجویان باید ابتدا و در زمان ثبت نام ترم جدید شهریه ثابت را پرداخت و شهریه متغییر را ماه به ماه (۴ ماه) پرداخت کنند.

جوادی در ادامه در پاسخ به این سوال که تکلیف دانشجویانی که امکان پرداخت شهریه در مهلت مقرر را ندارد بیان کرد: در این زمینه دانشگاه تدابیری را برای دانشجویان در نظر گرفته است مثل: مراجعه به صندوق رفاه دانشگاه و دریافت وام و یا معرفی به بانک برای تامین این بودجه برای دانشجو پیش بینی شده است.

شهریه باید احصا شود

وی در ادامه تاکید کرد: باید شهریه احصا شود و اگر احصا نشود روند آموزشی مختل می‌شود.

سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهریه دانشگاه آزاد نسبت به سایر دانشگاه‌ها پایین‌تر است و یک روند منطقی دارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و با توجه به اینکه نمی‌توانیم تمام بودجه را از دانشجو مطالبه کنیم رویکردی جدیدی را در دستور کار قرار داده ایم.

وی در ادامه در توضیح بیشتر این رویکرد گفت: در راستای تحقق این امر دانشگاه آزاد حرکت به سمت تسهیلات و درآمد‌های غیر شهریه‌ای را پیش روی خود قرار داده است چرا که نمی‌توان تمام این هزینه را از دانشجو گرفت.

وی همچنین تاکید کرد: شهریه دانشگاه آزاد حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد پایین‌تر از تورم موجود است./میزان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.