اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

برانکو: با چمدان پولم را از پرسپولیس می‌گیرم و به کرواسی می‌آورم!/ آمریکایی‌ها برایم دردسرساز شده‌اند

برانکو: با چمدان پولم را از پرسپولیس می‌گیرم و به کرواسی می‌آورم!/ آمریکایی‌ها برایم دردسرساز شده‌اند

سرمربی پرسپولیس اعلام کرد که مشکلی برای دریافت طلبش از پرسپولیس ندارد و حاضر است با یک چمدان این پول را دریافت کند.

برانکو ایوانکوویچ که یکی از میهمانان رویدادی به نام «اسطوره شما کجاست» بود که امروز (یکشنبه) در شهر مونیخ برگزار شد، در پاسخ به این پرسش سایت «100 پوستو» کرواسی که «آیا حضورتان در مونیخ به آینده حرفه‌ای‌تان ارتباطی دارد؟»، گفت: من اینجا کاری شخصی ندارم. اینجا با خانواده و دوستانم هستم، درست مثل اینکه در خانه خودمان حضور دارم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مسدود بودن تراکنش‌های مالی ایران با بانک‌های خارجی به دلیل تحریم از سوی کشورهای غربی‌، مجبور است طلب باقیمانده خود از باشگاه پرسپولیس که 600 هزار یورو است را به صورت نقدی و حضوری در ایران دریافت کند، اظهار داشت: این موضوع صحت دارد اما به نظرم خنده‌دار است. می‌دانم ایران در حال حاضر مشکلاتی در زمینه معاملات و تراکنش مالی دارد، اما در نهایت این موضوع می‌تواند حل و فصل شود. نگران پولم در ایران نیستم، من تنها یک چمدان با خودم به ایران می‌برم و پولم را به کرواسی انتقال خواهم داد. آمریکایی‌ها برای من دردسرساز شده‌اند چون در تهران زندگی می‌کنم. (با خنده) وقتی پولم را می‌گیرم باید به خوبی مراقب چمدان پولم باشم!

برانکو خاطرنشان کرد: چهار سال شگفت‌انگیز در تهران داشتیم و هواداران پرسپولیس عاشق من و کادرفنی‌ام هستند چون نتایج فوق‌العاده‌ای با این تیم گرفته‌ایم. فوتبال در ایران خیلی مهم است و در هر بازی به طور میانگین 55 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آیند. به صفحه من در اینستاگرم هم نگاه کنید متوجه این موضوع می‌شوید که بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارم و این خود گویای همه چیز است. بازیکنان من شگفت‌انگیز و بسیار ارزشمند هستند و هیچ مشکل شخصی در آنجا ندارم.

سرمربی کروات پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که «می‌گویند وقتی مُهر ایرانی در گذرنامه می‌خورد، در  کشورهای غربی این مشکل‌ساز می‌شود؟»، تأکید کرد: وقتی برای اولین بار به ایران رفتم و سپس سفری به آمریکا داشتم، کنسولگری ایالات متحده از من پرسید "این چیست، ایران؟"، من در پاسخ به طور شفاف گفتم که "من مربی فوتبال هستم و کارم را انجام می‌دهم. باشگاه‌ها به من زنگ می‌زنند و من برای‌شان کار می‌کنم. کاری به سیاست ندارم. اگر شما به من ویزا بدهید که داده‌اید، اگر هم ویزا برایم صادر نکنید که نکرده‌اید. من پنج سال پیش ویزای آمریکا را گرفتم و بازی دو تیم مکزیک و پاراگوئه را در شیکاگو تماشا کردم".

کپی