اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
اعطا خبر داد

آغاز انتخابات شورایاری‌ها به زودی

آغاز انتخابات شورایاری‌ها به زودی

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: مجموع تمهیدات برگزاری انتخابات شورایاری‌ها فراهم شده که ثبت‌نام آن بزودی آغاز می‌شود و تلاش می‌کنیم در آخر تیر انتخابات انجام گیرد. هرچند که فرمانداری باید تایید کند ولی باید توجه داشت که اگر تا 14 روز پس از اعلام شورای شهر هیات تصویب اعتراضی نداشت تاریخ نهایی می‌شود.

 علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه صد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز ادامه بررسی آیین‌نامه انتخابات شورایاری‌ها مورد بحث قرار گفت و موضوعاتی نیز باقی ماند.

وی افزود: شورای راهبردی انتخابات در جلسه مطرح شد و در واقع این شورا بین بخشی است و دستگاه‌های مختلفی در آن تاثیر دارند که فرمانداری، پلیس، آموزش و پرروش، نماینده سپاه محمدرسول‌الله، اتاق اصناف،‌ نظام مهندسی‌،‌ نظام پزشکی و ... از جمله دستگاه‌های مرتبط با شورای راهبردی انتخابات شورایاری‌ها به شمار می‌رود.

وی گفت: چهار وظیفه برای شورای راهبردی مشخص شده که تشکیل جلساتی به منظور هماهنگی بیشتر و تقویت فکری ستاد هماهنگی شورایاری‌ها از جمله اهداف این شورا بشمار می رود.

اعطا خاطرنشان کرد: تشویق دیگر دستگاه‌ها برای برگزاری جلسات مرتبط و ارائه نقطه‌نظرات و سیاست‌ها برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات شورایاری‌ها از دیگر وظایف شورای راهبردی محسوب می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه بیان داشت: تاکنون بی‌سابقه و کم سابقه بوده که به صورت کنونی دیدگاه‌ها به صراحت در صحن شورای شهر در زمینه شورایاری‌ها مطرح شود که خوشبختانه با جمع‌بندی و رأی‌گیری‌هایی درمورد چگونگی انتخابات برنامه‌هایی صورت گرفته است.

اعطا گفت: هزینه برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به عهده شهرداری است و در بودجه سنواتی نیز پیش‌بینی‌هایی در شهرداری صورت گرفته است.

وی در ادامه به موضوع تعدیل عوارض ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: در اواخر سال 97 مصوبه‌ای در شورا مورد تایید قرار گرفت که در مورد عوارض ساخت و ساز بود و شهرداری امروز لایحه یک فوریتی مربوطه را به شورا ارسال کرد که در صحن رأی‌گیری انجام گرفت و قرار شد سه‌شنبه جلسه فوق‌العادهای برای تعدیل ضرایب ساخت و ساز انجام گیرد./فارس

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.