اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

عمر البشیر در روزهای آتی محاکمه می‌شود

عمر البشیر در روزهای آتی محاکمه می‌شود

دادستان کل سودان اعلام کرد، رئیس جمهور مخلوع این کشور طی روزهای آتی پس از پایان دوره تجدیدنظر یک هفته‌ای، به اتهام فساد و تصاحب ارز در برابر دادگاه حاضر می‌شود.

الولید سید احمد محمود، دادستان کل سودان در نشست خبری اعلام کرد، پرونده‌های کیفری مربوط به فساد مورد بررسی قرار گرفت و ۴۱ پرونده کیفری علیه سران نظام عمر الشیر، رئیس جمهور مخلوع سودان تشکیل و تحقیقات در این زمینه طی روزهای آتی تکمیل خواهد شد.

دادستانی کل سودان روز پنجشنبه اعلام کرده بود، تحقیقاتش را درباره البشیر تکمیل کرده و اتهاماتی به او درباره فساد مالی، پولشویی و تصاحب ارز وارد کرده است.

خبرگزاری سودان به نقل از یک منبع در دادستانی کل نیز اعلام کرد، رئیس جمهوری مخلوع سودان به تصاحب ارز و ثروت نامشروع و مشکوک متهم شد.

یک ماه پیش نیز دادستانی کل سودان اعلام کرد، البشیر و سران دیگر را به تشویق به قتل تظاهرکنندگان طی اعتراضات مردمی در ماه سپتامبر متهم کرده است.

دادستانی کل سودان ماه مه دستور داده بود، تحقیقات درباره البشیر درخصوص شبهات مربوط به پولشویی و تامین بودجه تروریسم انجام شود. به دنبال این امر دادستانی منزل البشیر را تفتیش کرده و به هفت میلیون دلار و پنج میلیارد پوند سودان دستیافته بود. البشیر هم در جریان تحقیقات اذعان داشت، همه اموال مصادره شده متعلق به خودش است.

رئیس جمهور مخلوع سودان و مسؤولان سابق سودان در زندان کوبر خارطوم تحت بازداشت هستند.  / ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.