اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رییس سازمان امور اجتماعی کشور خبر داد

تدوین پیوست اجتماعی برای طرح‌های عمرانی و اقتصادی

تدوین پیوست اجتماعی برای طرح‌های عمرانی و اقتصادی

رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: با تدوین پیوست اجتماعی برای طرح‌های کلان ملی، منطقه‌ای و بومی امیدواریم بتوانیم تبعات و پیامدهای منفی بسیاری از طرح‌های عمرانی، اقتصادی و صنعتی را در کشور کم کرده و ظرفیت و توان اجتماعی طرح ها را ارتقا دهیم.

تقی رستم وندی در حاشیه یکصد و نوزدهمین جلسه شورای اجتماعی کشور با حضور در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: جلسه امروز شورای اجتماعی به بررسی آیین نامه پیوست اجتماعی کشور اختصاص داشت، موضوع جزء 2 بند الف ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه است.
وی ادامه داد: این مباحث یک‌بار به طور تفصیل بررسی شده بود، اما پیشنهاد آیین نامه پیوست اجتماعی در کمیسیون اجتماعی دولت به بحث گذاشته شد و براین اساس روز چهارشنبه در هیات وزیران این آیین نامه بررسی و برای اصلاح و تکمیلش مجدد به کمیسیون اجتماعی و شورای اجتماعی اعاده شد.

به گفته رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، تدوین آیین‌نامه پیوست اجتماعی یک تکلیف قانونی برخواسته از برنامه ششم توسعه است ، منتها اهمیت کار در این است که تدوین پیوست اجتماعی ذیل ماده ۸۰ آمده است که بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را مدنظر قرار داده است. به عبارت دیگر با تدوین پیوست اجتماعی برای طرح‌های کلان ملی، منطقه‌ای و بومی امیدواریم که بتوانیم بسیاری از طرح‌های عمرانی اقتصادی و صنعتی که در کشور اجرایی می‌شود را از تبعات و پیامدهای منفی اجتماعی  آنها کم کرده و تلاش کنیم تا ظرفیت‌ها و توان اجتماعی طرح‌ها ارتقاء پیدا کند، این ضرورتی بود که باعث شد امروز جلسه شورای اجتماعی به اصلاح و تکمیل آیین‌نامه‌ای که قبلاً تهیه شده بود اختصاص پیدا کند. بعد از سیر مراحل، مجدد باید در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب برسد و پس از تصویب در هیئت وزیران، برای دستگاه های اجرایی، الزام و تکلیف خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به دعوت از همه دستگاه‌های ذینفع به ویژه دستگاه‌هایی که در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی فعال هستند، گفت: دیدگاه‌های انتقادی و اصلاحی زیاد بود که این دیدگاه‌ها جمع‌بندی خواهد شد و طی یکی دو ماه آینده مسیر تدوین پیوست اجتماعی تکمیل خواهد شد. ما در کشور پیوست‌های فرهنگی، محیط زیستی و... داریم و امیدواریم که پیوست اجتماعی بتواند تاثیر محسوس‌تری بر کیفیت زندگی مردم در آینده‌ای نزدیک داشته باشد./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.