اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

توسعه اقتصادی با ایجاد شهرک صنعتی تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در ایلام

توسعه اقتصادی با ایجاد شهرک صنعتی تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در ایلام

استاندار ایلام گفت: یکی از محورهای اصلی توسعه در استان ایلام بالفعل کردن ظرفیت‌های استان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است.

«قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر محورهای توسعه در استان خواستار پررنگ شدن توجه دولت بر سه‌گانه نفت و گاز پتروشیمی در استان شد و اظهار کرد: پرواضح است استانی با داشتن ۱۱ درصد منابع گاز کشور و ۴ درصد نفت کشور و با وجود زیرساخت‌های لازم برای صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دست می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان قطب صنعت پتروشیمی در غرب کشور نقش‌آفرینی کند.

وی گفت: دولت در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان ایلام انجام داده است که می‌طلبد در جهت تکمیل، تسریع و توسعه پروژه‌های در حال اجرا و تحت اقدام در تخصیص اعتبارات این حوزه اهتمام ویژه داشته باشد.

استاندار ایلام تصریح کرد: توسعه صنایع پائین‌دستی در کنار منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در استان ایلام می‌تواند ضمن اینکه چرخ توسعه در استان را شتاب دهد معضل بیکاری جوانان در این دیار را نیز تعدیل کند.

وی در ادامه خواستار ایجاد شهرک صنعتی تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در استان شد و گفت: این موضوع می‌تواند به عنوان یک مزیت و فرصت مهم برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد در استان نقش ایفا کند.

به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، در پایان درخواست‌های استاندار ایلام با استقبال معاون اول رئیس جمهور مواجه شد تا دستور پیگیری موارد ذکر شده را صادر نمایند./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.