اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

کشف و ضبط مزرعه ارز دیجیتالی در سملقان

کشف و ضبط مزرعه ارز دیجیتالی در سملقان

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی گفت: یک مزرعه تولید ارز دیجیتالی «بیت کوین» به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال در شهرستان مانه و سملقان کشف و پلمب شد.

بیت کوین

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار"علیرضا مظاهری" با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر راه اندازی مزرعه تولید ارز دیجیتالی (بیت کوین) توسط افرادی بصورت غیر مجاز و غیر قانونی در سطح شهرستان مانه وسملقان، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان و شهرستان مانه و سملقان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله مأموران در این رابطه با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین رصد اطلاعاتی محل قرار گرفتن این دستگاه‌ها را شناسایی کردند، افزود: مأموران بعد از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

سملقان

این مقام ارشد نیروی انتظامی در استان با اشاره به اینکه مأموران بعد از حضور در محل قرار گرفتن این دستگاه‌ها اقدام به بازرسی از آن کردند، خاطر نشان کرد: در این رابطه ۷۸ دستگاه بیت کوین که برق آن نیز به طور غیر مجاز از طریق ترانس فشار قوی تأمین می‌شد کشف و ضبط شد.

مظاهری با بیان اینکه مأموران در همین راستا تعداد دو متهم را نیز دستگیر و به مقر نیروی انتظامی انتقال کردند، یاد آور شد: مأموران در بازجویی‌های فنی بعمل آمده موفق شدند در یک عملیات جداگانه تعداد ۱۷ دستگاه بیت کوین را نیز که در یک محل دیگر مستقر شده بود را کشف و ضبط نمایند.

خراسان شمالی

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه با دستور قضائی هر دو مکان پلمب شد، تصریح کرد: در بررسی‌های بعمل آمده ارزش این دستگاه‌ها پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

مظاهری با اشاره به اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، ادامه داد: پلیس با قدرت در مقابل هرگونه اقدام غیرقانونی که باعث شود اقتصاد و امنیت و آرامش جامعه به خطر بیفتد، برخورد می‌کند و از شهروندان نیز همواره انتظار می‌رود در صورت اطلاع از هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند./ایسنا

کپی