اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

پیدا کردن جای پارک آسان با"گوگل اسیستنت"

پیدا کردن جای پارک آسان با"گوگل اسیستنت"

گوگل اسیستنت یا دستیار صوتی گوگل یکی از دستیارهای جذاب دنیای فناوری است که بسیاری از قابلیت های آن نادیده گرفته شده است. برای مثال گوگل اسیستنت می تواند محل پارک خودرو شما را به سرعت پیدا کند.

بسیاری از مردم دوست دارند برای انجام امور مختلف زندگی خود از تکنولوژی استفاده کنند بنابراین شاید برایتان جالب باشد که یکی از قابلیت های جدید و جالب گوگل اسیستنت را بدانید. هنگامی که در جایی دنبال پارک خود می گردید و نمی توانید به یاد بیاورید خودرو خود را کجا پارک کرده بودید، چه کاری انجام می دهید؟ اگر فراموش کار باشید شاید بارها این خاطره تلخ را داشتید که چند دور در پارکینگ زده اید تا در نهایت ماشینتان را یافته اید.

خوشبختانه، می توانید از این پس از برنامه گوگل اسیستنت برای حل این مشکل استفاده کنید. شاید بگویید این ویژگی جدید نیست، چرا که گوگل آن را در سال 2014 معرفی کرد، اما به دلایلی این ویژگی تا مدت ها از رده خارج شده بود و اکنون مددا وارد قابلیت های گوگل اسیستنت شده است. برای ارائه نقطه پارک خودرو شما، این سیستم به  تاریخچه موقعیت مکانی شما متکی است و تخمین می زند که احتمالا  کجا رانندگی را متوقف کرده اید و راه رفتن را آغاز کرده اید. به همین دلیل ممکن است همیشه دقیق نباشد، اما هنوز هم مفید است.

در صورتی که نقاط پارک خودرو خود را به صورت دستی در نقشه ذخیره کنید، دستیار گوگل آن را دقیق تر تشخیص می دهد. این ویژگی برای همه کاربران در دسترس نیست، که می تواند به این معنا است که گوگل به تدریج از طریق فعال سازی سرورها این ویژگی را در کشورهای مختلف فعال می کند./انتخاب

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.