سرنوشت لایحه تابعیت

فرهنگی /
شناسه خبر: 478848

لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج با مردان خارجی که خیلی‌ها از رأی آوردن آن در مجلس خوشحال بودند دیروز سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که از سوی این شورا با اشکال مواجه شده است.

 به گفته عباسعلی کدخدایی شورای نگهبان می‌گوید مسائل امنیتی در این لایحه در نظر گرفته نشده است. زمانی که مجلس به این لایحه رأی مثبت داد کسانی که با مشکلات فرزندان حاصل از این ازدواج‌ها آگاه هستند بسیار استقبال کردند و یکی دو روزی در شبکه‌های اجتماعی با خوشحالی درباره‌اش می‌نوشتند اما دیروز جو کامل برعکس آن روز بود.
واکنش کاربران به تصمیم شورای نگهبان را بخوانید: کاپیتان آتش: «خبر کوتاه بود: شورای نگهبان لایحه تابعیت فرزندان مادران ایرانی رو لغو کرد.»، ایما: «مگه نگفتن تصویب شد؟ من قاطی کردم کلاً»، جیمبل: «شورای نگهبان قبلاً کلیات لایحه رو تصویب کرده، چطور حالا رد می‌کنه؟»، مهرداد: «هزاران راه برای جلوگیری از نفوذ وجود داره. مگه این فرزندان چند درصد جمعیت رو حالا تشکیل می‌دهند! یه جای کار اشکال داره، یا مجلس کارشناسی نمی‌کنه یا شورای نگهبان!»، ابراهیم اسکافی: «نگرانی شورای نگهبان آیا به این معنی است که بچه‌ای که از این ازدواج‌ها به دنیا می‌آید قبلاً جاسوس بوده؟ قرار بود شورای نگهبان مصوبات را با قانون اساسی و شرع بسنجد، مسائل امنیتی را خود نمایندگان لحاظ می‌کنند.»، پوریا: «هربار که خبر این لایحه می آد یکسری بوق دست می‌گیرن و تبریک می‌گن تا دفعه بعد که از شورای نگهبان برگرده و دوباره از مجلس سر دربیاره»، علی: «آقای کدخدایی ما جونمون رو گذاشتیم واسه ایران. بعضی از ما مثل من جانباز شدیم ولی چی حالا برگشتین می‌گین که لایحه تابعیت به فرزندان مادران ایرانی رو رد کردید. گناه ما چیه که حتی راضی نمی‌شید به ما تبعیت بدید؟»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.