اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

اخبار

نقشه زن صیغه ای برای تصاحب پول شوهر گروه حوادث/ سناریوی دروغین یک زن مبنی بر ربوده شدن دو دخترش از سوی مرد ناشناس در تحقیقات پلیسی برملا شد. به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 22 خرداد زن جوانی به پلیس رفت و از ربوده شدنش توسط سرنشینان خودرو پژویی خبر داد.

او گفت: از مترو میدان هفت تیر بیرون آمدم که ناگهان خودرو پژویی با دو سرنشین جلوی پایم توقف کرد. یکی از سرنشینان پیاده شد و با تهدید و زور مرا سوار خودرو کرد و به راه افتادند. آنها از من خواستند 20 میلیون تومان پول به آنها بدهم. تهدید کردند اگر با آنها همکاری نکنم دو دختر 5 و 7 ساله‌ام را می‌ربایند. من که ترسیده بودم حدود دو میلیون تومان پولی که همراهم بود را به مردان ناشناس دادم اما آنها راضی نشدند و مرا مجبور کردند که به بانک بروم و 7 میلیون تومانی که داخل حسابم بود را طی یک فقره چک به آنها دادم. ولی زمانی که به خانه برگشتم از بچه هایم خبری نبود.
با شکایت زن جوان به دستور بازپرس «زمانی »تحقیقات در این رابطه آغاز شد. در نخستین قدم کارآگاهان به بانک رفته و با استعلام انجام شده موفق شدند مشخصات مرد جوانی که چک 7 میلیونی را وصول کرده بود بدست آورند. کارآگاهان به سراغ این مرد به نام پدرام رفته و مرد جوان به اتهام آدم ربایی بازداشت شد. او در تحقیقات منکر آدم ربایی شد و گفت: من دستفروش هستم 6 ماه قبل در چهار راه مولوی در حال دستفروشی بودم که با شهناز آشنا شدم. مدتی بعد او را به عقد موقت خود درآوردم. در این مدت پول‌هایم را به شهناز می‌دادم تا او برایم پس‌انداز کند. من یک زمین در اطراف تهران داشتم و می‌خواستم با پول هایم آن را بسازم.
او ادامه داد: بعد از مدتی با شهناز به مشکل برخوردم و باهم قطع رابطه کردیم. از او خواستم که 20 میلیون پولی که در این مدت به او داده بودم تا پس‌انداز کند را برگرداند. اما گفت پول‌ها را خرج کرده است. به همین دلیل روز حادثه به سراغ شهناز رفته و او را سوار موتورسیکلتم کردم. در محلی خلوت کتکش زدم و با زور از شهناز 7 میلیون تومان گرفتم. از‌بچه هایش هم خبری ندارم و سناریویی که تعریف کرده نیز دروغ است.در ادامه بررسی‌ها اظهارات پسر جوان تأیید شد اما موضوعی که این میان هنوز حل نشده بود ناپدید شدن دو دختر شهناز بود. با برملا شدن این موضوع که پسر دستفروش در این ماجرا نقشی ندارد، مشخصات دو کودک به تمامی واحدهای گشت اعلام شد. درنهایت دو کودک در یکی از پارک‌ها پیدا شدند. بچه‌ها مدعی شدند که چون در خانه تنها بودند، حوصله شان سر رفته و بدون اطلاع مادرشان از خانه بیرون رفته‌اند. اما راه بازگشت به خانه را گم کرده بودند.

ناپدید شدن زن 500 میلیون تومانی

گروه حوادث/ زن جوان وقتی از خانواده‌اش نیم میلیارد تومان پول گرفت تا خانه بخرد چند روز بعد به طرز مشکوکی ناپدید شد.
به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، اواخر اردیبهشت مرد جوانی به اداره پلیس رفت و از ناپدید شدن همسرش  خبر داد. او گفت: مدتی قبل خانواده همسرم‌-مهناز- به او مقداری پول دادند و یک واحد آپارتمان خرید اما همسرم چند روز قبل آپارتمان را به مبلغ 500 میلیون تومان فروخت. صبح روز حادثه  مثل همیشه به محل کارم رفتم اما  بعد از بازگشت متوجه شدم که همسرم خانه نیست. با تلفن همراهش تماس گرفتم ولی خاموش بود. به سراغ خانواده‌اش رفتم ولی آنها هم از او خبری نداشتند.
با شکایت مرد جوان تحقیقات برای یافتن مهناز آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته کارآگاهان دریافتند که از حساب بانکی زن جوان در چند نوبت پول برداشت شده است. طبق استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد که برداشت پول از طریق چند عابر بانک در شهرهای شمالی یا برای خرید سکه از طلافروشی صورت گرفته است.با بررسی دوربین مداربسته بانک‌ها و طلافروشی‌ها مشخص شد که دو مرد جوان، از حساب مهناز پول برداشت کرده‌اند. بدین ترتیب هویت یکی از آنها به نام فرامرز شناسایی و باتوجه به مدارکی که فرامرز برای خرید سکه ارائه کرده بود، به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، مرد جوان در یکی از شهرهای شمالی دستگیر شد.
وی پس از انتقال به تهران در تحقیقات گفت: مدتی قبل با مهناز در اینستاگرام آشنا شدم. او از زندگی‌اش راضی نبود و مشکلاتی با همسرش داشت. بعد هم گفت 500 میلیون تومان دارد و می‌خواهد با این پول سرمایه‌گذاری کند. از آنجایی که اهل شمال هستم به مهناز پیشنهاد دادم که با پولش در شمال زمین بخرد. با او قرار گذاشتم و به  شمال رفتیم. اما زمین نخرید. کارت عابر بانکش را هم مهناز خودش به من داد تا برایش سکه و طلا بخرم. البته خودش هم حضور داشت.حدود یک هفته قبل هم زن جوانی با خودرو پراید به دنبال مهناز آمد. اهل کرج بود و مهناز با او رفت و دیگر خبری از آنها ندارم.
به دستور بازپرس زمانی از شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، متهم در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و بررسی‌ها برای یافتن سرنخی از سرنوشت مهناز ادامه دارد.

اجیر کردن دو مرد برای جنایت

گروه حوادث/ زن جوان که با همدستی دو مرد نقشه قتل شوهرش را طراحی و اجرایی کرده بود، صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستادند. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از هشتم فروردین سال 97 به‌دنبال اعلام ناپدید شدن مرد جوانی به نام امین آغاز شد. طولی نکشید که با تلاش کارآگاهان جنایی پلیس پایتخت جسد مرد جوان در بیابان‌های اطراف خاتون آباد کشف شد. همسر مقتول به‌عنوان نخستین مظنون پرونده تحت بازجویی قرار گرفت و با اعتراف‌های او راز این جنایت مرموز فاش شد او در بازجویی‌ها به همدستی دو مرد دیگر به نام‌های فرید و یاسر در قتل همسرش اشاره کرد. با اعتراف‌های این زن جنایتکار دو متهم دیگر دستگیر شدند و با صدور کیفرخواست سه متهم صبح دیروز به اتهام مشارکت در قتل در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک مستشار تحت محاکمه قرار گرفتند.
در آغاز جلسه معاون اول قوه قضائیه به نمایندگی از دو طفل مقتول خواستار قصاص شد. سپس فرید که دوست زن جوان بود پای میز محاکمه ایستاد. او در دفاع از خودش گفت: مدتی بود که با فریده دوست بودم نمی‌دانستم او متأهل است اما مدتی بعد متوجه شدم و می‌خواستم ارتباطم را به هم بزنم که او اصرار کرد شوهرش را به خاطر اینکه آزارش می‌دهد گوشمالی دهم.
زن جوان نیز در شرح ماجرا به قضات گفت: روز حادثه من و شوهرم به خاطر بیماری من به درمانگاه رفتیم. موقع برگشت به‌عنوان مسافر سوار خودروی فرید و یاسر شدیم آنها قرار بود فقط شوهرم را کتک بزنند اما وقتی که من داخل خودرو بودم شوهرم را در بیابان‌های اطراف خاتون آباد کشتند.
آنگاه متهم ردیف سوم به نام یاسر درباره روز حادثه به دادرسان دادگاه گفت: شب حادثه با فرید در خانه بودیم که گفت برویم با خودرو یک دور بزنیم. ناگهان فرید درباره نقشه تنبیه شوهر فریده صحبت کرد و از من خواست کمکش کنم. من هم فقط مقتول را بستم هیچ ضربه کشنده‌ای به او نزدم و اتهام قتل را قبول ندارم.قاضی قربانزاده درباره ارتباط فریده با مرد غریبه از او پرسید و گفت آیا اتهام زنا را قبول داری؟ که او منکر شد و گفت ما فقط تلفنی حرف می‌زدیم. پس از پایان اظهارات سه متهم پرونده قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.