سگ‌های تهران کشته نمی‌شوند

اجتماعی /
شناسه خبر: 478810

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به جمع آوری روزانه سگ‌های بدون صاحب پایتخت تاکید کرد: سگ‌ها جمع آوری شده کشته نمی شوند.

حمیدرضا تحصیلی روز شنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از کمپ ویژه سگ های ولگرد در نزدیکی آرادکوه گفت: برخی حامیان حیوانات مدتی نسبت به نحوه جمع آوری سگ های ولگرد ابراز نگرانی کردند اما اعلام می کنیم که در این قرنطینه برای بازدید عموم باز است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی حامی نماها دست به تجمع زدند اما حامیان واقعی با دعوت شرکت به این کمپ آمدند و کمک یار ما هستند.
تحصیلی در خصوص نحوه جمع آوری سگ های ولگرد نیز گفت: ابتدا سگ بیهوش و با خودروهای ویژه به این کمپ در نزدیکی آرادکوه منتقل و پس از نگهداری در قرنطینه و انجام معاینه‌های پزشکی، در نهایت عقیم و پلاک کوبی می شوند.

به گفته این مقام مسئول، در این روند اگر سگی بیمار باشد نیز خدمات پزشکی دریافت و به محیط بازگردانده می شود.
وی تاکید کرد: سگ کشی نداریم مگر اینکه به تشخیص دامپزشک سگی قابل درمان نباشند.

طراحی سامانه برای سگ های پلاک کوبی شده

تحصیلی در ادامه به طراحی سامانه ای برای سگ های پلاک کوبی اشاره کرد و گفت: پس از راه اندازی این سایت به شهروندانی که متقاضی نگهداری سگ هستند به رایگان سگ داده می شود.

وی افزود: اکنون ۲۱۷ سگ بدون صاحب در این کمپ نگهداری می شوند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران همچنین به فعالیت برخی حامی نمایان اشاره کرد و گفت: این افراد سگ را بدون عقیم سازی، پلاک کوبی می کنند که این امر علاوه بر اختلال در کار شرکت موجب افزایش جمعیت این سگ ها می شود.

وی همچنین تصریح کرد که حدود یک هزار سگ در ماه به کمپ وارد و همان عدد نیز پس از مراحل گفته شده از این کمپ خارج و در نهایت در اطراف تهران از جمله تلو رها می شوند.

تحصیلی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نمونه بیماری هاری در این سگ‌ها دیده شده نیز گفت: چند سگ مشکوک به هاری به کمپ وارد شد اما در آزمایش‌ها مشخص شد که هار نیستند./ ایرنا