اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد

یک پزشک به ازای هر 300 زائر در حج امسال

یک پزشک به ازای هر 300 زائر در حج امسال

رئیس جمعیت هلال احمر گفت:در حج سال گذشته تلفات حجاج به یک دوم کاهش یافت و در موسم حج تمتع ۹۸ باید تلاش کنیم تا تلفات به صفر رسد. هر چند امسال حجاج از میانگین سنی بیشتری برخوردارند اما باید رسیدگی به آنها نیز بیشتر شود تا شاهد تلفات نباشیم.

علی اصغر پیوندی روز شنبه در همایش تیم های درمانی و بهداشتی هلال احمر در حج ۹۸ اظهار داشت: ۵۵۰ کادر درمانی به ۸۶ هزار و 500 زائر حج تمتع ۹۸ خدمات ارائه می‌دهند و به ازای هر ۳۰۰ زائر یک پزشک در حج امسال حضور خواهد داشت.
وی افزود: امیدواریم برگزاری این همایش منجر به خدمت رسانی شایسته به حجاج شود. از زحمات تمام دست اندکاران برگزاری حج از جمله تیم های پزشکی و درمانی قدردانی می کنیم. اما خدمت رسانی به حجاج باید به بهترین صورت انجام شود.
پیوندی توضیح داد: جمعیت هلال احمر در کنار سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری به خدمت رسانی به حجاج خواهد پرداخت. امسال نیز به ازای هر ۳۰۰ زائر یک پزشک داریم و انتخاب پزشکان نیز از میان داوطلبانی که سابقه حضور در حج را داشته اند، انجام شده است. امیدواریم هلال احمر بتواند در حوزه کاهش آلام وظایف خود را انجام دهد.
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با توجه به وظیفه هلال احمر مبنی بر رسیدگی به مسائل درمانی ایرانیان خارج از کشور، در تمام شرایط نسبت به این وظیفه اقدام خواهند کرد و جمعیت هلال احمر بعد از ژاپن به عنوان یکی از موفق ترین جمعیت های هلال احمر است.
پیوندی با اشاره به حضور ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر و ۵۵۰ کادر درمانی در حج ۹۸، توضیح داد: پزشکان امسال از میان داوطلبان با دقت بسیاری انتخاب شده اند که امیدواریم جمعیت هلال احمر بتواند در حوزه تسکین آلام بشری وظایف خود را به خوبی انجام دهد.
وی یادآور شد: جمعیت هلال احمر وظیفه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ایرانیان در سایر کشورها را برعهده دارد به علاوه هلال احمر ایران در سطح بین المللی بعد از کشور ژاپن دومین جمعیتی است که در پاسخگویی به حوادث، مورد تایید فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است و می تواند با هماهنگی، در حوزه ارائه خدمت در حوادث بین المللی وارد شود.
همایش تیم های بهداشتی و درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر به منظور بررسی بیماری‌های ویروسی شایع و آماده‌سازی پزشکان و نیروهای اعزامی این مرکز پزشکی در حج تمتع ۹۸ برگزار شد.
در این همایش یک روزه موضوعات علمی، آموزشی و پیشگیری از بیماری‌های ویروسی و توجیه فعالیت‌های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در عملیات حج تمتع سال جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به عنوان زیرمجموعه جمعیت هلال احمر و همکار سازمان حج و زیارت، ماموریت اصلی خود را تامین سلامت زائران حج تمتع، عمره و عتبات عالیات قرار داده و تمام تلاش خود را صرف می کند تا زائران سرزمین وحی و عتبات مقدس با اطمینان از حضور امکانات و متخصصان مجرب ایرانی عرصه پزشکی و سلامت در کنار خود، بدون نگرانی از وضعیت جسمانی خود هرچه بیشتر از سفر خود بهره ببرند./ایرنا

کپی