اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

مقابله فناورانه با تیراندازی در مدارس آمریکا

مقابله فناورانه با تیراندازی در مدارس آمریکا
بیتا میرعظیمی

یکی از دبیرستانهای نیوجرسی به سیستم هوشمندی مبتنی بر هوش مصنوعی تجهیز شده است که ورود و نوع اسلحه وارد شده به دبیرستان را تشخیص می دهد.

 این روزها اخبار مربوط به تیراندازی در مدارس آمریکا به امری عادی و اجتناب ناپذیر تبدیل شده است؛ برای حل این مشکل فناوری وارد عمل شده و با جدیدترین دستاوردهای خود سعی در جلوگیری از کشت و کشتار در مدارس آمریکا کرده است.

یکی از جدیدترین نسخه های فناوارنه برای اولین بار در یکی از مدارس نیوجرسی واقع در شرق ایالات متحده امریکا مورد آزمایش قرار گرفته است. این سیستم به کمک 25 دوربین هوشمند تمامی محیط دبیرستان را رصد کرده و در صورت ورود هر نوع اسلحه ای هشدار می دهد.

"مایک لویف"مدیر عامل کمپانی ZeroEyes می گوید: اگر دیگر کمپانیهای فناوارنه ادعا می کنند که به کمک دوربین های هوشمند خود چهره افراد و مشخصات ان ها را تشخیص می دهند، ما ادعا داریم که همین فناوری مکان و نوع اسلحه وارد شده به مدارس را تشخیص داده و با هشداری واقعی جان بسیاری از دانش اموزان را نجات می دهد. دوربین های تعبیه شده در این مرکز آموزشی، به کمک هوش مصنوعی اسلحه وارد شده به مدرسه را تشخیص داده و مکان و نوع آن را رصد کرده و اطلاعات و داده های ثبت شده را در زمانی بسیار اندک به مسئولین مدرسه، اولیاء و همچنین مقامات پلیس ارسال می کند.

مقامات این دبیرستان اعلام کردند دیگر با این سیستم هوشمند نیازی به چک کردن لحظه به لحظه دوربن های مدرسه نیست؛ چرا که این فناوری به محض رویت هرگونه اسلحه ای هشدار داده و مقامات مدارسه را مطلع می کند.این سیستم قادر به تشخص نوع و مدل اسلحه نیز بوده و در مسیر دستگیری فرد مسلح به مقامات پلیس کمک شایانی می کند.

کپی